06:06 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Siūlomos Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisos numato priverstinai įrengti antialkoholinius variklio užraktus automobiliuose, kurių vairuotojai neteko teisės vairuoti būdami neblaivūs

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Susisiekimo ministerija parengė teisės aktų pataisas, kuriomis siūloma įrengti antialkoholinius variklio užraktus pažeidėjų automobiliuose, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Susisiekimo ministras Rokas Masiulis pabrėžė, kad Nors Lietuvoje antialkoholinių variklio užraktų (AVU) naudojimas nėra privalomas, kai kurie vežėjai savo iniciatyva juos diegia didesnės rizikos transporte — maršrutiniuose autobusuose ir vilkikuose.

  Teisės aktų pataisomis numatoma, kad teisėsaugos institucijos galės spręsti, kurią iš dviejų administracinio poveikio priemonių skirti asmeniui, kuris vairavo transporto priemonę neblaivus.

  Pats pažeidėjas taip pat turės teisę pasirinkti, ar sumokės skirtą baudą su teisės vairuoti atėmimu ilgesniam laikotarpiui, ar neteks teisės vairuoti trumpesniam laikui, bet su sąlyga, kad atgavęs vairuotojo pažymėjimą tam tikrą laiką negalės vairuoti automobilio be jame įrengto AVU. Šiuo metu galiojančiose teisės aktuose ši alternatyva nenumatyta.

  Vairuotojui, kuris pasirinks vairuoti automobilį su privalomai įrengtu AVU, pagal naują tvarką bus privaloma įgyti vairuotojo pažymėjimą su apribojimo kodu "69". Šis  žymuo reikštų, kad prasižengęs vairuotojas galės vairuoti tik transporto priemones su jose įmontuotais AVU.

  Saugaus eismo ekspertai teigia, kad šių užraktų naudojimas už vairavimą neblaiviems nubaustų vairuotojų tikimybę prasižengti pakartotinai sumažina nuo 40% iki 95%.

  Vyriausybei pritarus šioms Susisiekimo ministerijos parengtoms Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms, jos dar bus teikiamos svarstyti Seimui.

  Antialkoholinio variklio užrakto, kitaip dar vadinamo automobilio užvedimą blokuojančiu alkotesteriu, veikimas pagrįstas paprastu principu. Įsėdęs į automobilį vairuotojas į jį papučia, įranga fiksuoja, kad asmuo blaivus, ir tada automobilio variklis užvedamas įprastu būdu. Jei vairuotojas bus apsvaigęs nuo alkoholio, automobiliu jis iš vietos nepajudės. Užvedęs variklį vairuotojas dar privalės pūsti į alkoholio matuoklį nustatytais laiko intervalais.

  Dar šia tema

  Girtas 19-metis vairuotojas sustabdytas tik "ežio" pagalba
  Už vairavimą neblaiviam vilnietis neteko automobilio
  Neblaivių vairuotojų automobiliai gali būti konfiskuojami
  Blaivus ar ne — atsakys biometrinis alkotesteris
  Tegai:
  antialkoholiniai variklio užraktai, neblaivus vairavimas, vairuotojai, Lietuva

  Svarbiausios temos