09:38 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  119

  Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio teigimu, šis apribojimas leis prekybos tinklų darbuotojams švenčių dienomis, o taip pat paskutinį mėnesio sekmadienį praleisti laiką kartu su savo šeima

  VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Lietuvoje siūloma apriboti mažmeninės prekybos įmonių darbą poilsio ir švenčių dienomis, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Seimo frakcijos "Tvarka ir teisingumas" narys Remigijus Žemaitaitis įregistravo Darbo kodekso pataisą, pagal kurią būtų draudžiama mažmeninės prekybos įmonėms dirbti teikiant prekybos paslaugas kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį ir švenčių dienomis.

  Parlamentaro teigimu, tokia pataisa leis prekybos įmonių darbuotojams deramai paminėti šventes.. Žemaitaitis pabrėžė, kad buvo atsižvelgta į darbuotojų viešai keliamus nuogąstavimus dėl ne visada tinkamo apmokėjimo už darbą švenčių dienomis.

  "Tokią pataisą parengti paskatino esama situacija, kuomet valstybinių ir kitų švenčių dienomis yra dirbama mažmeninės prekybos įmonėse, tai yra pramoninių prekių parduotuvėse, didžiuosiuose prekybos centruose. Dėl šios priežasties aptarnaujantys darbuotojai netenka galimybės deramai paminėti švenčių, dalyvauti joms skirtuose renginiuose, minėjimuose arba praleisti laiką kartu su savo šeima", — Žemaitaičio žodžius cituoja Seimo spaudos tarnyba.

  Seimo pranešime sakoma, kad priėmus siūlomą pataisą, būtų užtikrinta darbuotojų teisė į poilsį švenčių dienomis ir paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį bei suteikta galimybė mažmeninės prekybos įmonėse dirbantiems asmenims daugiau laiko skirti šeimai.

  Dar šia tema

  Verslo gudrybės: kaip Lenkijoje apeis draudimą prekiauti sekmadieniais
  Liūdni lietuviai apsiperka Lenkijoje, o linksmi perka alkoholį Latvijoje
  Lenkijos Seimas uždraudė prekybą sekmadieniais
  Tegai:
  prekyba, draudimas, prekybos centras, Seimas, Remigijus Žemaitaitis, Lietuva

  Svarbiausios temos