15:20 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Eurocopter 145, nuotrauka iš įvykio vietos

  Pasieniečiai iš Šiaulių į Vilnių atskraidino donoro širdį

  © Valstybės sienos apsaugos tarnyba
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  52 0 0

  Pasieniečiai donoro širdį transplantacijai nuskraidino per 45 minutes

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Ketvirtadienį paryčiais pasieniečių sraigtasparnis iš Šiaulių į Vilnių per 45 minutes atskraidino donoro širdį transplantacijos operacijai, rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pranešime spaudai.

  VSAT Aviacijos valdyboje trečiadienį vakare buvo gautas Nacionalinio transplantacijos biuro pranešimas apie poreikį panaudoti pasieniečių sraigtasparnį donoro organams gabenti.

  Suderinus reikiamas detales ir planuojamos organų persodinimo operacijos laiką, orlaivis "Eurocopter 145" iš pasieniečių bazės Trakų rajono Paluknio kaime pakilo ketvirtadienį apie 1 valandą 30 minučių.

  Šiauliuose pasieniečiai nusileido prie Respublikinės ligoninės esančiame stadione.  Pilotams teko palaukti, kol po atliktos operacijos į VSAT orlaivį atskubėjo donoro širdimi nešina šešių medikų brigada su savo įranga.

  "Eurocopter 145" iš Šiaulių pakilo maždaug 3:55. Po 45 minučių pasieniečių orlaivis jau tūpė Vilniuje, prie Santaros klinikų esančiame transporto žiede. Iš sraigtasparnio išlipę medikai, nešini ypatingu kroviniu, nuskubėjo į persodinimo operaciją.

  Penktą valandą ryto pasieniečiai jau leidosi savo bazėje Paluknyje.

  VSAT ir Nacionalinis transplantacijos biuras turi sutartį, pagal kurią transplantacijai reikalingi organai skraidinami pasieniečių sraigtasparniais „Eurocopter".

  Dar šia tema

  SAM: kaulų čiulpų donorų galima ieškoti užsienyje
  Sveikatos apsaugos ministerija nebenori steigti Hepatito registro
  Tegai:
  donoro organai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Šiauliai, Vilnius

  Svarbiausios temos