20:53 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (347)
  45

  Baltarusijos pilietis norėjo, kad pasieniečiai "nepastebėtų" slėptuvėje gabentų daugiau kaip 8 tūkstančių pakelių rūkalų, už papirkimą jam gresia iki penkių metų laisvės atėmimo

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Su įkalčiais įkliuvęs cigarečių kontrabandininkas iš Baltarusijos nesėkmingai bandė papirkti Druskininkų pasieniečius, praneša Valstybės sienos pasaugos tarnyba (VSAT).

  Už tai, kad šie "nepastebėtų" mašinos slėptuvėje gabentų daugiau kaip 8 tūkst. pakelių rūkalų, užsienietis siūlė 500 eurų.

  Antradienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų užkardos pareigūnai Latežerio kontrolės punkte tikrino į Lietuvą vykusį vienatūrį "Mercedes Benz Vaneo", pažymėtą baltarusiškais registracijos numeriais.

  Prie vairo sėdėjęs 33 metų Baltarusijos pilietis pateikė tvarkingus asmens ir transporto priemonės dokumentus, tačiau mašiną pasieniečiai nusprendė patikrinti nuodugniau. Paaiškėjo, jog vienatūryje įrengtas dvigubas dugnas, o į slėptuvę patenkama per transporto priemonės grindyse išpjautas angas.

  Dvigubame dugne VSAT pareigūnai rado 8170 pakelių cigarečių "Minsk SuperSlims" ir "NZ Gold", pažymėtų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais. Tokio krovinio vertė Lietuvoje, įskaičiavus mokesčius, yra beveik 25 tūkst. eurų.

  Белорус пыталс ввезти в Литву 8170 пачек сигарет
  VSAT pareigūnai rado 8170 pakelių cigarečių "Minsk SuperSlims" ir "NZ Gold", pažymėtų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais

  Supratęs, jog yra demaskuotas, baltarusis nusprendė "susitarti" su pasieniečiais ir šiems pasiūlė 500 eurų kyšį. Vyras buvo įspėtas, kad už mėginimą papirkti valstybės tarnautoją gresia baudžiamoji atsakomybė, tačiau tai baltarusio nepaveikė. Vairuotojas ir toliau primygtinai bruko pinigus, todėl Druskininkų pasieniečiai jį sulaikė.

  Baltarusis bandė įvežti į Lietuvą cigarečių kontrabandą automobilio padangose >>

  Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos bei papirkimo. Baltarusis uždarytas į areštinę.

  Už papirkimą yra numatyta bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 5 metų. Už tokį kiekį cigarečių, kurias vežė baltarusis,  gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

  "Mercedes Benz Vaneo" ir rūkalai saugomi Druskininkų užkardoje.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (347)

  Dar šia tema

  Baltarusis neteko 20 tūkst dolerių dėl netinkamai pasirinkto žaliojo koridoriaus
  Slėptuvės, kurios 2017-aisiais sukėlė Lietuvos muitininkų šypseną
  Tikėjosi, kad netikrins: baltarusis suimtas su pilnais lagaminais cigarečių
  Tegai:
  baltarusiškos cigaretės, kontrabandiniai rūkalai, baltarusis, kontrabanda, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Lietuva

  Svarbiausios temos