17:57 2019 Rugpjūčio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Pasienio kontrolės punktas, archyvinė nuotrauka

  Fotofaktas: rusas vežė iš Baltarusijos į Lietuvą 14 šrilankiečių

  © Sputnik / Виктор Толочко
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (248)
  34 0 0

  Lavoriškių punkte pareigūnai sulaikė 14 vilkiko puspriekabėje pasislėpusių neteisėtų migrantų, taip bandžiusių iš Baltarusijos patekti į Lietuvą, pareigūnams neteisėtus migrantus teko kone ant rankų iškelti iš puspriekabės

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Pasieniečiams aptikti žmonės prisistatė esantys Šri Lankos piliečiai ir teigė uždaryti keliavę kelias dienas. Vilkiko vairuotojas Rusijos pilietis sulaikytas, rašoma Valstybės sienos apsaugos tarnybos pranešime.

  Trečiadienį tuoj po vidurnakčio į Lavoriškių kontrolės punktą iš Baltarusijos įvažiavo krovininis automobilis "Scania" su puspriekabe "Trailor". Abi transporto priemonės buvo pažymėtos Rusijos numeriais. Vilkiką vairavo 49-erių Rusijos pilietis, pasieniečiams pateikęs tvarkingus asmens dokumentus. Puspriekabėje buvo gabenamas plastiko krovinys.

  Lavoriškių punkte dirbusiems muitininkams vilkikas ir krovinys pasirodė įtartini, todėl nuspręsta atlikti detalų patikrinimą rentgenu. Pasak muitinės pareigūnų, tikrindami jie pamatė žmonių figūras ir pagalvojo, kad gabenami manekenai. Netrukus kolegas pasieniečius muitininkai informavo puspriekabėje aptikę būrį žmonių.

  Россиянин пытался провезти в Литву нелегальных мигрантов из Шри-Ланки
  Pasak muitinės pareigūnų, tikrindami jie pamatė žmonių figūras ir pagalvojo, kad gabenami manekenai

  Atidarius puspriekabę paaiškėjo, kad tarp padėklų su plastiko gaminiais buvo gabenami 13 vyrų ir moteris. Jie buvo labai sušalę, ištinusiomis ir pamėlynavusiomis kojomis, beveik negalėjo paeiti. Lavoriškių pareigūnams neteisėtus migrantus teko kone ant rankų iškelti iš puspriekabės.

  Baimintasi, kad jie galėjo patirti nušalimus, todėl pasieniečiai jokių dokumentų neturėjusius migrantus skubiai nugabeno į Santaros klinikas. Visą trečiadienį čia jiems buvo suteikiama medicinos pagalba. Vienas iš sulaikytųjų šiek tiek moka angliškai, dar keli truputį supranta rusiškai.

  Незаконные мигранты
  Atidarius puspriekabę paaiškėjo, kad tarp padėklų su plastiko gaminiais buvo gabenami 13 vyrų ir moteris

  Migrantai VSAT pareigūnams prisistatė esantys Šri Lankos piliečiai. Jiems esą yra nuo 19-os iki 41-erių. Šrilankiečiai pasieniečiams pasakojo puspriekabėje neišlipdami važiavę kelias dienas, o tokios vergiškos kelionės tikslas turėjusi būti Vakarų Europa. Migrantai turėjo asmeninių daiktų, o kelionės metu naudojosi sauskelnėmis.

  VSAT pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo ir neteisėto asmenų gabenimo per valstybės sieną sukeliant pavojų asmenų gyvybei. Jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorai.  Už pirmą nusikaltimą migrantams gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų. Vairuotojui rusui už neteisėtą šrilankiečių gabenimą  Lietuvos teisės aktai numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

  Нелегальные мигранты из Шри-Ланки
  Jie buvo labai sušalę, ištinusiomis ir pamėlynavusiomis kojomis, beveik negalėjo paeit

  Aiškinamasi, kokiu maršrutu vilkiko vairuotojas gabeno gyvąjį krovinį.

  Trečiadienį vakare pasieniečiai 13-a iš Santaros klinikų paleistų šrilankiečių uždarė į areštinę. Ligoninėje dėl prastos sveikatos liko vienas migrantas. Vilkiko vairuotoją VSAT pareigūnai irgi uždarė į areštinę. Ketvirtadienį prokuroras kreipėsi į teismą prašydamas vilkiko vairuotoją suimti 2 mėnesiams.

  Pernai pasieniečiai sulaikė 19 Šri Lankos piliečių, bandžiusių neteisėtai patekti į Lietuvą. 2016 metais VSAT pareigūnams įkliuvo 3 šios šalies piliečiai, 2015 — 4, 2014 — 2.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (248)

  Dar šia tema

  Sulaikyti moteriškais drabužiais persirengę neteisėti migrantai iš Kubos
  Baltarusijoje sustabdytas nelegalios indų migracijos į Lietuvą kanalas
  Tegai:
  neteisėti migrantai, Šri Lanka, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos