19:24 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (49)
  146

  Anksčiau Marijampolės rajone stovintis paminklas tarybiniams aktyvistams, kuriuos 1946 metais sušaudė "miško broliai", buvo išniekintas du kartus per mėnesį

  VILNIUS, kovo 22 — Sputnik. Paminklas tarybiniams aktyvistams šiandien buvo demontuotas, praneša Marijampolės savivaldybė savo Facebook paskyroje.

  "Šunskų seniūnijos Grybinės kaime stovėjęs paminklas, kuris pastaruoju metu ne kartą buvo išpieštas sovietų ir nacių simboliais bei kėlė daug diskusijų, šiandien jau nukeltas ir išgabentas į Grūto parką", — rašoma pranešime.

  Išvakarėse tapo žinoma, kad Marijampolės rajone paminklas tarybiniams aktyvistams buvo išniekintas antrą kartą per mėnesį.

  Акт вандализма, памятник
  Paminklas tarybiniams aktyvistams

  Pirmąkart paminklas išniekintas vasario mėnesį. Ant paminklo piktadariai raudonais dažais išpaišė fašistų svastiką ir keturias penkiakampes žvaigždes.

  Rusijos ambasada Lietuvoje teigė, kad Lietuva ieško pretekstų nugriauti tarybinius paminklus.

  Перенос памятника
  Paminklas tarybiniams aktyvistams šiandien buvo demontuotas

  "Akivaizdu, kad valdžios institucijos pradeda kurti mechanizmą tolimesniam tarybinių paminklų griovimui Lietuvoje vos ne išgelbėjimo jų nuo vandalizmo išpuolių pretekstu", — teigiama pranešime.

  Diplomatinėje atstovybėje pabrėžė, kad Rusija atsižvelgs į tai, kas įvyko su  paminklu tarybiniams aktyvistams netoli Marijampolės, spręsdama lietuvių laidojimo vietų Rusijoje klausimą.

  Paminklas įrengtas Marijampolės savivaldybėje, Grybinės kaime. Ten 1946 metų birželio 4 dieną "miško broliai" surengė pasalą ir apšaudė sunkvežimį, kuriuo važiavo tarybiniai aktyvistai. Dauguma mašinoje esančių žmonių (20) žuvo.

  Temos:
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (49)
  Tegai:
  tarybinis paminklas, Marijampolė

  Svarbiausios temos