10:20 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  20

  Šiemet gelbėtojai jau atliko 28 gelbėjimo darbus ant ledo, jie ištraukė 13 skenduolių ir išgelbėjo dešimt žmonių

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Šylant orams, ledas kasdien darosi vis pavojingesnis, tačiau žvejai ir kiti gyventojai dažniausiai to nepaiso, praneša Priešgaisrinės apsaugos iš gelbėjimo departamento spaudos tarnyba.

  Šiemet ugniagesiai gelbėtojai jau atliko 113 gelbėjimo darbų vandenyje, iš jų 28 — gelbėjimo darbus ant ledo. Jie ištraukė 13 skenduolių ir išgelbėjo dešimt žmonių.

  Šią savaitę Trakų rajono priešgaisrinės gelbėjimo įstaigos Onuškio ugniagesiai Grendavės kaime, Vilkokšnio ežere, gelbėjo už 400 metrų nuo kranto įlūžusį vyrą.

  "Žmogus, pasirodo, per ežerą trumpino kelią namo ir įlūžo. Nors vandens toje vietoje tebuvo iki juosmens, vyras pats nebegalėjo išlipti", — sakė Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Kęstutis Kirsnauskas.

  Ugniagesiai vyrą ištraukė su gelbėjimo virve ir ratu. Jis buvo perduotas medikams. 

  Pavasario atodrėkio metu ledas darosi ypač netvirtas, korėja. Tad kol nuo vandens telkinių jis dar nenutirpo, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas dar kartą prašo gyventojų, ypač žvejų, ant jo nelipti ir įspėti to nedaryti aplinkinius.

  Saugaus elgesio ant ledo taisyklės

  Ledas laikomas tvirtu, jeigu jo storis yra daugiau kaip septyni centimetrai. Tik toks ledas jau gali išlaikyti žmogų. Tačiau kad jis išlaikytų grupę žmonių, jo storis turi būti ne mažesnis kaip 12 cm. Tvirtas ledas visada turi mėlyną arba žalią atspalvį, o matinės baltos spalvos arba geltono atspalvio ledas yra netvirtas. Trapus ledas susidaro ir tose vietose, kur įteka upeliai, yra šaltinių.

  Jeigu vis dėlto įlūžote, nepasiduokite panikai ir nepraraskite savitvardos. Ropškitės ant ledo į tą pusę iš kurios atėjote. Ant ledo užšliaužti reikia plačiai ištiesus rankas, kad padidėtų atramos plotas. Pasistenkite, kaip galima daugiau krūtine užgulti ledą, paskui atsargiai ant jo iškelkite vieną koją, po to kitą. Užšliaužus ant ledo, negalima tuojau pat stotis. Reikia šliaužti kuo toliau nuo eketės į kranto pusę.

  Gelbėjant skęstantįjį reikia veikti greitai ir ryžtingai, nes vandenyje žmogus greitai sušąla, o permirkę rūbai neleidžia jam ilgai išsilaikyti vandens paviršiuje. Artintis prie eketės reikia labai atsargiai, šliaužiant, plačiai ištiesus rankas. Ledas išlaiko žmogų tik už 3-4 m nuo eketės krašto, todėl skęstančiajam reikia ištiesti slidę, slidžių lazdą, lentą ar numesti virvę. Gelbėjimui galima panaudoti ir tvirtai surištus šalikus, drabužius.

  Saugaus elgesio ant ledo taisyklės
  © Sputnik
  Saugaus elgesio ant ledo taisyklės

  Dar šia tema

  Neblaivus lietuvis pasipriešino jį gelbėti atvykusiems pasieniečiams
  Suskilinėjęs Kuršių marių ledas kaupiasi krantuose
  Tegai:
  ugniagesiai gelbėtojai, ant ledo, gelbėjimo darbai, Lietuva

  Svarbiausios temos