03:31 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Dainininkė mirė Ciuricho ligoninėje eidama 95-uosius gyvenimo metus

  VILNIUS, kovo 25 — Sputnik. Šveicarų dainininkė Lyz Assia mirė kovo 24 dieną eidama 95-uosius savo gyvenimo metus, apie tai pranešta oficialioje Eurovizijos dainų konkurso svetainėje.

  Pagyvenusi moteris mirė Ciuricho ligoninėje.

  Lyz Assia tapo populiari po to, kai 1956 metais laimėjo pirmąjį "Eurovizijos" dainų konkursą. Tada ji atliko dainas Refrain ir Das alte Karussell. Pirmoji daina atnešė jai pergalę.

  Savo karjerą ji pradėjo kaip šokėja, o nuo 1940 metų pradėjo dainuoti. Kai baigėsi Antrasis pasaulinis karas, Assia surengė savo pirmąjį turą Paryžiuje ir tapo labai populiari Vokietijoje.

  Dainininkė dar du kartus pristatė Šveicariją "Eurovizijoje": 1957 metais (aštuntoji vieta) ir 1958-aisiais (antroji vieta). Ji pabandė dalyvauti konkurse ir ketvirtą kartą: 2011 metais pasiekė nacionalinės atrankos finalą, tačiau nelaimėjo jo.

  Liz Assia praleido paskutinius savo gyvenimo metus Prancūzijos mieste Kanuose.

  "Eurovizijos" pusfinaliai Portugalijos sostinėje vyks gegužės 8 ir 10 dienomis, o finalas — gegužės 12 dieną. Iš viso konkurse dalyvaus 43 šalių atstovai.

  Dainų konkurse "Eurovizija" šiemet Lietuva pradės savo dalyvavimą pirmajame pusfinalyje.

  Kovo 11-ąją Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną lietuviai išrinko, kas atstovaus valstybei Lisabonoje dainų konkurse "Eurovizija-2018". Daugiausiai balų surinko Ievos Zasimauskaitės daina "When We`re Old"

  Dar šia tema

  Ieva Zasimauskaitė atstovaus Lietuvai "Eurovizijoje-2018"
  Aleksandras Rybakas vėl atstovaus Norvegijai "Eurovizijoje"
  Estijai "Eurovizijoje" atstovaus rusakalbė dainininkė su itališka daina
  Ukrainai "Eurovizijoje-2018" atstovaus dainininkas Melovinas
  Tegai:
  mirtis, Eurovizija

  Svarbiausios temos