14:48 2021 Kovo 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  84

  Be to, ataskaita yra reikalinga Lietuvai investuotojams ir karinei paramai iš NATO bloko sąjungininkių pritraukti, teigia Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Pagrindinis  Lietuvoje paskelbtos ataskaitos apie grėsmes respublikos nacionaliniam saugumui tikslas yra šalyje gyvenančių rusakalbių gyventojų bauginimas, mano nepaprastasis ir įgaliotasis Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas.

  Apie tai praneša RIA Novosti.

  "Valstybės saugumo departamento ataskaita — tai priemonė, kuri turėtų parodyti, kodėl Rusija taip nuosekliai ir "neapgalvotai" vykdo labai griežtą politiką. Tai ataskaitos pagrindas. Ir pagrindinė ataskaitos užduotis — įbauginti gyvenančius čia rusakalbius gyventojus. Atseit, "žiūrėkite, jei jūs nesuprasite situacijos, kaip mes ją suprantame, teks už tai atsakyti", — sakė Udalcovas.

  Pasak jo, šis dokumentas yra reikalingas, siekiant pritraukti investuotojus ir donorus, taip pat jis turi įrodyti, kad būtina stiprinti NATO regione ir pateisinti naujų ginklų tiekimą į Lietuvą.

  Pirmadienį Valstybės saugumo departamentas (VSD) ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos paviešino 2017 metų grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą. Anot dokumento autorių, Rusija yra "pagrindinė grėsmė nacionaliniam saugumui", o šalies informacinei erdvei kelia pavojų Sputnik Lietuva.

  Ataskaitoje akcentuojami  "agresyvūs Rusijos ketinimai ir veiksmai". Be to, teigiama, kad karinės grėsmės Lietuvai tikimybė mažėja NATO karinio buvimo didinimo dėka Baltijos šalyse.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls nė vienos NATO šalies. Pasak užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO tai gerai žino, bet tiesiog naudojasi proga išdėstyti daugiau įrangos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  VSD tikina, kad Rusija ketina kištis į 2019 metų Lietuvos rinkimus
  Antirusiška retorika suskaidė Baltijos šalių visuomenę
  Kaip Lietuva Europą su Rusija supykdė
  Lietuvos studentus siūloma mokyti duoti atkirtį "Rusijos grėsmei"
  Tegai:
  rusakalbiai, nacionalinis saugumas, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos