15:15 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)
  45

  Lietuvos Seime siūloma įtėviams suteikti tokias pat vaiko priežiūros atostogas kaip ir biologiniams tėvams

  VILNIUS, kovo 27 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Monika Navickienė siūlo numatyti įtėviams tokias pačias sąlygas kaip ir biologiniu keliu vaiko susilaukusiems tėvams, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Siūloma įtėviams, kurie turi galimybę pasiimti 24 mėnesių vaiko priežiūros atostogas, nepriklausomai nuo vaiko amžiaus, už šias atostogas mokėti nuo kompensuojamo uždarbio dydžio priklausančią išmoką.

  Dabartinis reglamentavimas suteikia galimybę įsivaikinus bet kokio amžiaus vaiką vienam iš įtėvių gauti 24 mėnesių vaiko priežiūros atostogas. Tačiau vaiko priežiūros atostogų metu, jeigu įvaikintas vaikas yra vyresnis negu dveji metai, yra mokama ne nuo kompensuojamo uždarbio dydžio priklausanti, bet fiksuota aštuonių bazinių socialinių išmokų dydžio išmoka. 

  "Tai diskriminuoja įtėvius, nes jie taip pat kaip ir biologiniu keliu vaiko susilaukusieji ar iki dviejų metų vaiką įsivaikinusieji nuo savo gaunamų draudžiamųjų pajamų moka ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokas. Tokia sistema šeimai sukuria finansinį nestabilumą bei nesuteikia pakankamai laiko, kad tiek vaikas, tiek tėvai prisitaikytų prie pasikeitusių gyvenimo sąlygų, išmoktų gyventi kartu. Todėl turi būti panaikinta diskriminacija  ir įtėviams suteiktos tokios pačios atostogos ir mokamos tokios pačios išmokos kaip biologiniu keliu vaikų susilaukiantiems tėvams", — teigė Navickienė.

  Jauni šeima, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Įstatymo projektu siūloma įteisinti galimybę įtėviams, taip pat kaip ir biologiniu keliu vaiko susilaukusiems tėvams, suteikiamas 24 mėnesių vaiko priežiūros atostogas sieti ne su vaiko amžiumi, o patekimo į šeimą faktu, ir mokėti už jas nuo kompensuojamo uždarbio dydžio priklausančią išmoką.

  Pasak Navickienės, tokie pakeitimai ne tik panaikintų įtėvių diskriminaciją, bet ir paskatintų įtėvius įsivaikinti vyresnius negu dvejų metų vaikus, nes dabar stebima tendencija, kad nesant galimybės finansiškai nenukenčiant turėti vaiko adaptacijai itin reikalingas atostogas, vyresnių vaikų įsivaikinimas yra vangus. 

  Temos:
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)

  Dar šia tema

  Seimas: nuo 2018 metų stipresnė vaikų apsauga ir palankesnės įvaikinimo sąlygos
  Iki 2019 metų Vilniuje nebeliks nei vienų vaikų globos namų
  Specialiųjų tyrimų tarnyba: įvaikinimo procedūros leidžia korupcijai plisti
  Tegai:
  įtėviai, vaiko priežiūros atostogos, Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos