16:16 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Vaikas valgo, archyvinė nuotrauka

  Ėmėsi maisto kokybės vertinimo mokyklose ir darželiuose

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (151)
  20 0 0

  Atsižvelgiant į ugdymo įstaigų maitinimo vertinimo rezultatus, bus toliau tobulinama maitinimo organizavimo tvarka ugdymo įstaigose

  VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Šiandien pradedama vertinti maisto kokybė šalies ugdymo įstaigose, ekspertai važinės po darželius bei skirtingo tipo mokyklas ir vertins, ar tinkamai jose yra maitinami vaikai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Maisto kokybę vertins Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) jungtinė ekspertų komanda. Ji turi išsiaiškinti, kokios yra blogosios praktikos ugdymo įstaigų maitinime.

  "Iš ugdymo įstaigose esančių maitinimo automatų tikrai turėtų dingti sveikatai nepalankūs, dažniausiai per saldūs užkandžiai, kurie be „greitų" kalorijų neturi jokios maistinės vertės. Taip pat svarbu, kad ir valgyklose būtų tiekiamas tik sveikatai palankus maistas, kuo daugiau daržovių, šviežių  maisto produktų, kurie padėtų užaugti sveikoms asmenybėms. Be to, maitinimas ugdymo įstaigoje turi ir edukacinę reikšmę", — teigia mobiliosios ekspertų komandos pirmininkas, SAM Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjas Almantas Kranauskas.

  Pasak jo, atsižvelgiant į ugdymo įstaigų maitinimo vertinimo rezultatus, bus toliau tobulinama maitinimo ugdymo įstaigose organizavimo tvarka.

  Anksčiau mobiliosios komandos ekspertai maisto kokybės tikrinimus vykdė gydymo įstaigose, kur vertino pacientams tiekiamą maistą.

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, mobiliosios komandos ekspertai maisto kokybės tikrinimus pradėjo nuo gydymo įstaigų, kur vertino pacientams tiekiamą maistą. Pasibaigus pirmajam šios iniciatyvos etapui, ekspertų vizitai perskelia į ugdymo įstaigas, kur imsis tokių pat darbų.

  "Tarpiniai šių patikrinimų rezultatai yra labai dviprasmiški, dalyje aplankytų gydymo įstaigų maitinimas yra išties geras, tačiau kitose pacientai tikrai kenčia ir negauna pakankamai kokybiško maisto. Dabar kurį laiką bus susikoncentruota į ugdymo įstaigas, kur bus vertinama vaikų mitybos situacija. Po to, ekspertai vėl grįš į ligonines, nes matome, kad mūsų misija dar tikrai nėra baigta. Be to, svarbu paminėti, kad pagal pateiktas ekspertų rekomendacijas po pirmojo vizitų etapo jau yra rengiamos naujos taisyklės dėl pacientų mitybos, kurių bus privalu laikytis, priešingai nei iki šiol", —  sako ministras Veryga.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (151)

  Dar šia tema

  Prie maisto kokybės tikrinimo akcijų prisijungia darželiai ir mokyklos
  Ir prezidentė mėgsta greitą maistą: Grybauskaitė apsilankė kebabinėje
  SAM: ekspertų komisija tikrins ligoninių maistą
  Tegai:
  mokyklos, vaikų darželiai, maistas

  Svarbiausios temos