23:44 2019 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Automobiliai, archyvinė nuotrauka

  Nuo balandžio 1-osios pametus numerio ženklą nereikės perregistruoti automobilio

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  113 0 0

  Nuo šiol taksi ir istoriniai numeriai bus baltos spalvos

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Balandžio 1 dieną keičiasi automobilių numerio ženklų sudarymo tvarka bei mažinama finansinė ir administracinė našta tiems, kurie pametė vieną iš numerio ženklų plokštelių, praneša "Regitros" spaudos tarnyba.

  Specialieji numerio ženklai bus baltos spalvos

  Šiuo metu taksi numerio ženklų plokštelės yra geltonos, istorinių transporto priemonių — rudos spalvos. Įsigaliojus naujoms taisyklėms jų spalvos bus pakeistos į baltą.

  Новый вид государственного номера для такси
  Naujai atrodys taksi numeriai

  Taip pat istoriniuose numeriuose atsisakoma pirmųjų dviejų skaičių, turėjusių nurodyti automobilio pagaminimo metus. Nuo šiol jie bus parinkti atsitiktine tvarka. Toks sprendimas priimtas remiantis pasauline praktika, kadangi kilmės dokumentuose dažniausiai naudojami modelio metai, o ne automobilio pagaminimo.  Taigi, skelbiami duomenys gali būti klaidingi.

  Elektromobiliai

  Pokyčiai laukia ir elektromobilių, kurie iki šiol buvo ženklinami su priekyje esančiu EV raidžių deriniu. Atsižvelgiant į didėjantį šių automobilių skaičių bei poreikį plėsti numerio ženklų derinių kombinacijas, nuo balandžio bus naudojama tik E raidė ir bet kuri kita abėcėlės tvarka einanti raidė. Tokiais išskirtiniais numeriais bus žymimi ir hibridiniai automobiliai įkraunami iš išorės.

  Pametus numerio ženklą nebereikės perregistruoti automobilio

  Iki šiol pametus bent vieną numerio ženklo plokštelę reikėdavo perregistruoti automobilį, tačiau  netrukus to daryti nebereikės. Netekus vienos iš dviejų numerio plokštelių vieną kartą bus išduodamas jos dublikatas.

  Automobiliai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Pastebėjus, jog numerio ženklo plokštelės netekę klientai patiria nepatogumų bei turi sugaišti nemažai laiko perregistruojant automobilį ir keičiant jo dokumentus, buvo nutarta šią procedūrą supaprastinti. Ši naujovė bus naudinga daugeliui transporto priemonių turėtojų. Svarbiausia, jog tai leis sutaupyti, nes nebereikės mokėti už pakartotinę registraciją bei abiejų numerio ženklų plokštelių gamybą. Taip pat bus išvengta papildomos administracinės naštos.

  Dar šia tema

  Regitra: žiedinėse sankryžose ir perėjose klysta net ir patyrę vairuotojai
  Regitra: visą mėnesį numerio ženklus į namus pristatysime nemokamai
  Nuo rugsėjo 1-osios "Regitra" palengvins transporto priemonių registraciją
  "Regitra" siūlo įsigyti pageidaujamą automobilio numerį
  Tegai:
  numerio ženklai, Regitra, Lietuva

  Svarbiausios temos