22:11 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė

  Vilnius nudžiugins dviratininkus

  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Šį pavasarį sostinė paruošė malonią staigmeną dviratininkams ― įrengiama daugiau kaip 1500 naujų dviračių stovų mieste

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Sostinės savivaldybė šiemet planuoja įrengti daugiau kaip 1500 naujų dviračių  stovų labiausiai dviratininkų pamėgtais maršrutais, praneša SĮ „Susisiekimo paslaugos".

  "Vilnius kasmet skiria vis daugiau investicijų ir dėmesio dviratininkams. Dviratis tampa patogia susisiekimo alternatyva mieste. Pernai sostinėje įrengta ir atnaujinta daugiau kaip 12 km dviračių takų, o šių metų planai dar ambicingesni — numatyta nutiesti daugiau kaip 30 km infrastruktūros visame mieste. Vykstant aktyviai dviračių takų plėtrai, taip pat svarbu užtikrinti ir patogų dviračio saugojimą, tad visame mieste įrenginėjami naujieji stovai, prie kurių bus galima saugiai prirakinti dviračio rėmą", — sako dviračių takų plėtros projekto vadovas Anton Nikitin. 

  Pirmieji  nerūdijančio plieno stovai įrengti: Gedimino ir Konstitucijos prospektuose, Vokiečių, Didžiojoje, Lvovo, K. Kalinausko ir kitose gatvėse. Tačiau atsižvelgus į vilniečių prašymus, dviračių stovus planuojama įrengti ir nuo centro nutolusiuose rajonuose.

  Pasiekti mokyklas dviračiais bus patogiau ir moksleiviams — prie  mokyklų taip pat planuojama įrengti dviračių stovus. Taip norima paskatinti mokinius po miestą keliauti dviračiais.

  Sostinės savivaldybė ragina ir mieste įsikūrusius prekybos centrus atvykstančiųjų apsipirkti patogumui pasirūpinti dviračių stovų įrengimu.

  Šiemet savivaldybė planuoja nutiesti iki 30 kilometrų dviračių takų. Nuo Senojo Pilaitės kelio iki Sietyno gatvės bus įrengtas naujas beveik kilometro ilgio dviračių takas ir šaligatvis, kuris susijungs su baigiamais projektuoti daugiau kaip 5 km ilgio dviračių ir pėsčiųjų takais palei T. Narbuto gatvę ir Pilaitę su Konstitucijos prospektu.  Darbai bus pradėti antroje metų pusėje. Taip pat bus pabaigti tiesti Laisvės prospekto dviračių ir pėsčiųjų takai, bus įrengtos jungtys palei L. Asanavičiūtės gatvę ir sutvarkyti dviračių takai Kairėnų ir Santaros gatvėse, palei Vilnios krantinę, atnaujinta danga take link  Žaliųjų ežerų, paženklintos dviračių juostos Naugarduko bei Kęstučio gatvėse.

  Šiais metais savivaldybė nudžiugins ir Žirmūnų gyventojus. Bus įrengtas dviračių takas tarp Kareivių g. ir Šilo tilto, taip pat 800 m jungtis tarp Žirmūnų g. ir vilniečių pamėgto Eurovelo tako palei Nerį.

  Bus nutiesti nauji dviračių takai palei Neries krantines, Šalia Linkmenų gatvės, Neries senvagės teritorijoje tarp Ozo ir Upės gatvių. Baigiami projektuoti takai palei Žalgirio ir Rinktinės gatves ir Širvintų gatvėje, Giedraičių bei Fino gatvėse.

  Dar šia tema

  Praleiskite dieną su šeima dviračių trasoje
  Dviratininkų Vilnius: kur šiemet atsiras nauji dviračių takai
  Vilniečiams patinka sostinės dviračių takai
  Tegai:
  dviračių takai, SĮ "Susisiekimo paslaugos", Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos