00:07 2019 Spalio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Vyras su alaus buteliu, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje siūloma mažinti plastikinės taros dydžius stipriam alui

  CC0 / /pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  Priklausomybių prevencijos komisija palaiko siūlymą toliau tikslingai riboti produktų, kurie skirti išimtinai girtaujantiems asmenims, prekybą

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Priklausomybių prevencijos komisijos nariams sunerimus, kad į vieno litro tarą išpilstytas stiprus alus yra tapęs pigiausiu prieinamu alkoholiu Lietuvoje, kovo 28 dieną posėdyje svarstė klausimą dėl alaus, fermentuotų gėrimų, alkoholinių kokteilių grupėms priklausančių alkoholinių gėrimų, išpilstytų į didesnę negu 0,5 litro tarą problematikos, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Posėdyje dalyvavę Sveikatos apsaugos, Ūkio, Finansų ministerijų, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento atstovai pažymėjo, kad dar 2013 metais Lietuvai uždraudus pilstyti stiprų alų į 2-5 litrų plastikinę tarą, buvo iškilę prieštaravimų, kuriuos reikėjo suderinti su Europos Komisija.

  Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nuomone, ir dabar planuojamų Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo projektų nuostatos turės būti notifikuojamos. Buvo išsakytas nuogąstavimas, kad pakeitimai galėtų sukelti įtampą dėl nelegalios prekybos padidėjimo. Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis, išsakydamas ministerijos poziciją, pažymėjo, kad žinant socialines pasekmes, nepaisant visų galimų nepatogumų, kurie yra tik organizacinio pobūdžio, įstatymo pakeitimams, ministerijoje būtų pritariama.

  Komisijos nariai, nagrinėję Seime registruotus Alkoholio kontrolės įstatymo pakeitimo projektus, priėjo bendros nuomonės, kad palaikytų siūlymą ir toliau tikslingai riboti produktų, kurie skirti išimtinai girtaujantiems asmenims, prekybą — būtent siekiant uždrausti gėrimų, kurių alkoholio koncentracija didesnė nei 6 procentai, prekybą plastikinėje taroje (išskyrus mažas oro uostams skirtas talpas).

  Alkoholis
  © RIA Novosti . Edvinas Mamontovas

  Taip pat komisija palaikytų siekį uždrausti į jogurto indelio-puodelio tipo pakuotę nuplėšiamu dangteliu išpilstytus "vieno gurkšnio" gėrimus, kurie iš esmės yra skirti išgerti ryte norint sumažinti abstinencijos efektą, tačiau veda prie kasdienio alkoholizmo. Tokiu būdu, būtų siekiama sumažinti stipraus alaus suvartojimą kaimuose.

  Tuo tarpu projekte siūlomi pakeitimai, komisijos nuomone, yra pertekliniai, nes siūlomi taros mažinimo variantai sukeltų papildomą naštą verslui.

  Dar šia tema

  Statistika: alkoholio vartojimas Lietuvoje mažėja - 12 litrų per metus
  Nuo 2018-ųjų Lietuvoje keičiasi alkoholinių gėrimų pardavimo tvarka
  Ar žinote alkoholio vartojimo taisykles nuo 2018-ųjų
  Naktį prekiauti pilstomu alkoholiu galima tik atidarytoje pakuotėje
  Tegai:
  alus, Priklausomybių prevencijos komisija, Lietuva

  Svarbiausios temos