07:57 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  253

  Anksčiau ryšium su karinių sraigtasparnių remontu kilo skandalas, nes iš pradžių buvo planuojama, kad jų kapitalinį remontą atliks Rusijos bendrovė

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Du sraigtasparniai, kuriuos anksčiau norėjo remontuoti Rusijoje, vėl įtraukiami į karinių pratybų planus ir budėjimus Karinių oro pajėgų Paieškos ir gelbėjimo postuose.

  Sraigtasparnius remontavo UAB "Helisota".

  "Atlikus sraigtasparnių remontą Karinės oro pajėgos gali užtikrinti Lietuvos kariuomenės įsipareigojimų NATO oro policijos misijoje dalyvaujančioms šalims vykdymą, išlaikyti sraigtasparnių lakūnų kvalifikaciją ir iš dalies tenkinti kitų kariuomenės pajėgų poreikius kariniam rengimui", — pareiškė laikinai KOP vado pareigas vykdantis pulkininkas Ramūnas Titenis.

  Šiuo metu KOP turi 12 sraigtasparnių:  devynis įvairių modifikacijų Mi-8 ir 3 "Eurocopter" AS365N3+ "Dauphin".

  Planuojama, kad abu suremontuoti sraigtasparniai Mi-8 bus naudojami didžiosiose šių metų Lietuvos kariuomenės karinėse pratybose. Be to,  šie sraigtasparniai taip pat bus naudojami karių transportavimui, atliks medicininės evakuacijos ir kitas užduotis pagal pasirašytas sutartis su kitomis institucijomis.

  Sraigtasparnių remontas

  Anksčiau Lietuvoje KOP vadas pulkininkas Audronis Navickas buvo nušalintas nuo pareigų dėl jo sprendimo Lietuvos kariuomenės sraigtasparnius remontuoti Rusijoje.

  Laikinoji patikrinimo komisija konstatavo, kad "priimant sprendimą remontuoti Lietuvos kariuomenės sraigtasparnius Mi-8 Rusijoje, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Navickas, galimai, pažeidė kariuomenės drausmės statutą, nes neužtikrino, kad būtų įgyvendinta Gynybos resursų tarybos posėdyje išsakyta politinė nuostata neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje.

  Dar šia tema

  Buvęs KOP vadas Navickas atleistas į atsargą už karinės drausmės pažeidimą
  Buvęs kariuomenės vadas išteisintas dėl sraigtasparnių taisymo Rusijoje
  Buvęs KOP vadas: niekas neplanavo remontuoti sraigtasparnių Rusijoje
  Tegai:
  Mi-8, sraigtasparnis, Karinės oro pajėgos (KOP), Lietuva

  Svarbiausios temos