22:30 2019 Rugpjūčio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Margutis Kaune, nuotrauka iš įvykio vietos

  Velykas Kaunas pasitinka pasipuošęs milžiniškais šešių metrų aukščio margučiais

  © Photo: Kauno miesto savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Velykos 2018 (17)
  141 0 0

  Jau tapo tradicija prieš Velykas Kauno erdves papuošti šiai pavasario šventei būdingais atributais, šiemet velykiniai kiaušiniai išmarginti žibančiomis LED švieselėmis

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Vienos lankomiausių Kauno miesto vietų — Laisvės alėjos fontanas ir Kauno pilies prieigos — vėl traukia kauniečių bei miesto svečių dėmesį milžiniškais įvairiaspalviais margučiais, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Šešių metrų aukščio ir maždaug keturių su puse metrų pločio velykiniai kiaušiniai išmarginti žibančiomis LED švieselėmis. Iš viso abu kūrinius puošia apie 36 tūkstančius ryškių lempučių, todėl šios miesto puošmenos ypač vaizdžiai atrodo tamsiuoju paros metu.

  "Pavasarėjantys orai vis daugiau žmonių vilioja pasivaikščiojimams, tad siekiame, kad jų pamėgtos miesto erdvės irgi prisidėtų sukuriant tą šventišką emociją. Didieji kiaušiniai jau tapo tradicija, tačiau šiemet jie kitokie nei pernai. Kūrėjai juos kaskart atnaujina margindami vis kitokiais švieselių ornamentais", — pasakojo Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Nomeda Prevelienė. 

  Pasak jos, prie Kauno pilies lankytojai pastebės į šonus nuo margučio nusidriekusius lynus su trikampėmis gairelėmis. Tokių saugumo priemonių prireikė imtis, kad vis dar siaučiantis smarkus vėjas nenuverstų masyvios metalinės konstrukcijos. Ji tuščiavidurė, bet aptraukta vienspalviu polietileno kilimu, tad dėl savo didelių gabaritų reikalauja ypatingos atsargos.

  Planuojama, kad šios velykinės dekoracijos kauniečius ir miesto svečius džiugins visą ateinančią savaitę iki pat Atvelykio.

  Temos:
  Velykos 2018 (17)

  Dar šia tema

  Velykų tradicijos Lietuvoje
  Prezidentė Trakuose pasiruošė Velykoms
  Kelios idėjos, kaip praleisti Velykas Kuršių Nerijoje
  Tegai:
  margučiai, Velykos, Kaunas

  Svarbiausios temos