03:55 2019 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1123
 • RUB71.0887
  Margučiai, archyvinė nuotrauka

  Velykos — be pavojingų cheminių medžiagų: kiaušinius geriau dažyti augaliniais dažais

  © Photo: Facebook/Aplinkos ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Velykos 2018 (17)
  68 0 0

  Tekstiliniai dažai, kuriuos žmonės naudoja kiaušinius marginti, patekę su maistu į žmogaus organizmą gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų, todėl Aplinkos ministerija ragina visus prisiminti senolių tradicijas

  VILNIUS, kovo 30 — Sputnik. Daugelis įpratę kiaušinius dažyti tekstiliniais dažais. Tačiau šie dažai, pasak ministerijos Cheminių medžiagų skyriaus vyriausiosios specialistės Zitos Varanavičienės, tikrai nėra geras pasirinkimas porėtam kiaušinio lukštui dažyti, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Tekstilinių dažų sudėtyje gali būti anilino, sunkiųjų metalų, kurie naudojami kaip pigmentai spalvai suteikti. Tiek anilinas, tiek sunkieji metalai, patekę su maistu į žmogaus organizmą, gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų.

  Kadangi kenksmingas šių dažų poveikis pasireiškia ne iš karto, tai dažnai į tai tiesiog nekreipiama dėmesio. Be to, atsikratant tokių panaudotų dažų, dažnai teršiama aplinka.

  Pasak specialistų, geriausia prisiminti senolių tradicijas ir kiaušinius marginti augaliniais dažais. Labiausiai žinomi dažai iš svogūnų lukštų (dažo rudai), raudonojo kopūsto (violetinė-melsva spalva), kavos/arbatos (ruda spalva), raugintos juodojo alksnio žievės (tamsiai ruda-juoda).

  Velykų tradicijos Lietuvoje
  © Sputnik /
  Velykų tradicijos Lietuvoje
  Temos:
  Velykos 2018 (17)
  Tegai:
  cheminės medžiagos, kiaušiniai, margučiai, Velykos, Aplinkos ministerija

  Svarbiausios temos