19:13 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Eismo pakeitimai Vilniuje (77)
  231

  Sostinės savivaldybė stato naują, saugų viaduką pėstiesiems ir dviratininkams ant Narbuto kalno, ties viešojo transporto stotelėmis

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Vilnius tiesia tiltus — prasidėjo naujo pėsčiųjų ir dviračių viaduko per T. Narbuto gatvę statybos, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Savivaldybė planuoja, kad į viaduko atidarymą Karoliniškių ir Viršuliškių gyventojus galės pakviesti dar iki rugsėjo.

  Daugiau kaip 67 metrų ilgio ir beveik septynių metrų pločio pėsčiųjų ir dviračių viadukas per T. Narbuto gatvę bus pritaikytas žmonėms su negalia, patogus mamoms su vėžimėliais — turės nuovažas iš abiejų viaduko pusių.

  "Sostinėje atsiras dar viena pėsčiųjų perėja, kuri leis vilniečiams saugiai ir patogiai nukeliauti iš vieno rajono į kitą, nekertant judrios miesto gatvės. Šiuo metu jau vyksta paruošiamieji statybų darbai, o kitą savaitę į statybvietę suvažiuos sunkioji technika: polių gręžimo mašina, betono siurbliai, kranai", — sako Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento vadovas Virginijus Pauža.

  Gera žinia dviratininkams — pastačius viaduką, esami dviračių takai taps jungtimi su dviračių maršrutu Sugiharos gatve ir Vaitkaus ir Šimulionio gatvėmis. Pastačius saugų viaduką, dabartinė pėsčiųjų perėja per Narbuto gatvę bus panaikinta.

  Skaičiuojama, kad naujasis viadukas per Narbuto gatvę kainuos 1389 tūkstančius eurų.

  Laikinas eismo apribojimas

  Vilniaus miesto savivaldybė praneša, kad dėl viaduko statybos darbų nuo balandžio 3 dienos iki liepos 6 dienos šioje gatvėje bus ribojamas transporto priemonių eismas. Šiuo metu esamos eismo juostos (po dvi kiekviena kryptimi) išliks, tačiau jos bus susiaurintos. Be to, šalia darbų zonos transporto priemonių greitis bus ribojamas iki 40 kilometrų per valandą.

  Viaduko per Narbuto gatvę statybos schema
  Viaduko per Narbuto gatvę statybos schema

  Vilniaus miesto savivaldybė didelį dėmesį skiria viešojo transporto infrastruktūrai. Tad šiemet bus nuteista papildoma eismo juosta viešajam transportui, nuo Laisvės prospekto iki Narbuto stotelės, o kitąmet planuojama įrengti papildomą A juostą viešajam transportui, tarp Pociūno gatvės iki Laisvės pr., abiem eismo kryptimis. Įrengtos papildomos eismo juostos sudarys sklandų ir greitesnį Pilaitės prospekto atkarpos pravažiavimą centro kryptimi. 

  Dar šią vasarą bus baigtas projektuoti daugiau kaip 5 km kokybiškas dviračių ir pėsčiųjų takas palei T. Narbuto gatvę sujungsiantis Pilaitę su Konstitucijos prospektu. Planuojama dviračių ir pėsčiųjų tako darbus pradėti dar šiemet. 

  Vilniaus miesto savivaldybė atsiprašo už laikinus nepatogumus, o vairuotojus prašo būti atidžiais, stebėti kelio ženklus ir laikytis Kelių eismo taisyklių.

  Temos:
  Eismo pakeitimai Vilniuje (77)

  Dar šia tema

  Karoliniškėse atidaroma nauja požeminė pėsčiųjų perėja
  Vilniuje atnaujinta Pilaitės požeminė perėja
  Naugarduko ir Kęstučio gatvėse pasikeis eismo taisyklės dėl dviračių juostų
  Šviesoforų reguliavimo sistema bus atnaujinta Vilniuje
  Vilniuje dėl Rodūnios viaduko rekonstrukcijos vyks eismo organizavimo pokyčiai
  Tegai:
  viadukas, Vilnius

  Svarbiausios temos