11:16 2019 Rugpjūčio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1104
 • RUB73.1897
  Velykos, archyvinė nuotrauka

  Kokias vietas aplankyti Lietuvoje per Velykų atostogas

  © Photo: Pixabay Alexas_Fotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Velykos 2018 (17)
  10920

  Velykų šventė yra simbolinis turistinio sezono Lietuvoje pranašas, todėl kelionę po pavasarėjančią šalį galima susiplanuoti jau ilgajam savaitgaliui, siūlo Turizmo departamentas

  VILNIUS, kovo 31 — Sputnik. Keliaujančių ir šeimomis, ir grupėmis, ir po vieną laukia gastronominiai atradimai regionuose, įtraukiančios edukacijos ar teminės ekskursijos po bundančią gamtą: nuo pavasarinio "grybavimo" ant piliakalnių ar lipimo į laimės paukštės lizdą iki vienuolių giros skanavimo, rašoma departamento parnešime spaudai.

  Į laimės paukštės lizdą? Iki balandžio 9 dienos Jurbarko krašto muziejus organizuoja edukacinius užsiėmimus "Netradicinis margutis muziejuje". Jie skirti ikimokyklinio amžiaus vaikams ir moksleiviams susipažinti su velykinio laikotarpio tradicijomis ir papročiais, išmokti netradicinių kiaušinių marginimo būdų, žaidimų.

  Пасхальные узоры
  Kiaušinių marginimo būdai

  Visą savaitę po Velykų Kėdainių krašto muziejaus tradicinių amatų centre Arnetų name amatininkė pasakos apie Velykų papročius, marginimo būdus ir simbolius, mokys nusimarginti velykinius margučius senolių paliktu tradiciniu marginimo būdu, natūraliu vašku.

  Ignalinos rajono turizmo informacijos centras kviečia margučius marginti, susipažinti su naminių paukščių kiaušinių ekspozicija ir net pabūvoti laimės paukštės lizde teminiame "Paukščių kaime" Cijonų kaime, Ignalinos rajone.

  Grybai ne tik rudenį

  Šakių turizmo informacijos centras intriguoja, kad grybauti galima ne tik rudenį ir kviečia į pramoginę ekskursiją ant penkių Sudargo piliakalnių. Pasirodo, Sudargo bendruomenės centras turi Tautinio paveldo produkto — figūrinių meduoliukų, vadinamų grybukais — gamintojo sertifikatą ir jau trisdešimt metų gyvuojantį "Sudargo baravyko" klubą, suburtą vietinės grybukų kepėjos.

  Пряничные грибочки
  Meduoliniai grybukai

  Tad komandos kviečiamos pažinti piliakalnių kompleksą grybaujant su grybingų vietų žemėlapiu ir varžantis, kas greičiau surinks visus meduolinius grybukus ir gaus prizą.

  Neužsisėdėti prie stalo

  Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras visą balandžio mėnesį kviečia prisijungti prie naujos mados iš Švedijos — "plogging". Tai — su šiukšlių rinkimu kelyje sujungtas bėgiojimas.

  Palangoje balandžio 2 dieną margučių ridenimo čempionatas vyks ant paties Jūros tilto, taip pat vyks pėsčiųjų žygis "Gintaro kelias". O turistams atsivers Palangos bažnyčia — jau nuo balandžio 1-osios žmonės galės pakilti į Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokštą ir iš 21,4 metro aukščio grožėtis kurorto panorama bei jūra.

  Šiauliuose nuo kovo 28 dienos skamba XXXVI velykinės muzikos festivalis "Resurrexit". Tai seniausias reprezentacinis miesto profesionalaus meno festivalis, žinomas šalyje ir Europoje, savaitę po Velykų Šiaulius paverčiantis profesionalios muzikos meka. Šiemet planuojama surengti dešimt renginių, kurie vyks Šiaulių katedroje, Šiaulių Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčioje, Šiaulių kamerinėje salėje "Polifonija", Žagarės dvare ir Pakruojo sinagogoje.

  Iškart po šv. Velykų balandžio 4 dieną Šiauliuose prasidės tarptautinis akordeono muzikos konkursas-festivalis "Linksmasis akordeonas".

  Prieš pat Atvelykį, balandžio 7 dieną, Neries regioninis parkas visus gamtos mylėtojus kviečia įbristi į didžiausią parko pelkę ir padėti išsaugoti ten žydinčias retąsias lietuviškas orchidėjas. Organizuojamoje medelių kirtimo ir krūmų rovimo talkoje Šilėnuose (Vilniaus apskritis) bus galima pramankštinti raumenis ir tuo pačiu padėti išsaugoti šimtus ten vasarą žydinčių nepaprasto grožio retųjų augalų. Netoliese, Mozūriškių kaime esančiose Lobių dirbtuvėse tą pačią dieną vyks inkilų ir šikšnosparnių namelių gamybos dirbtuvės.

  Per barzdą varvėjo — paskanauti Velykinių patiekalų

  Tytuvėnų vienuolynas kviečia į naują edukacinę programą "Piligrimų gira" paragauti net 5 rūšių giros iš juodos duonos, vaisių, uogų, kmynų. Smuklėje šalia Kurtuvėnų dvaro — aluje brandintas kumpis, kadaise tiektas patiems grafams Nagurskiams, bei tradicinės bandelės su karpio mėsa.

  Žydišką paveldą puoselėjančiame restorane Ukmergėje — ne tik degustacinis tradicinės žydų virtuvės meniu, bet ir neįprastas 100-mečio patiekalas "Ilgai krosnyje keptas balandis".

  Restorane Kėdainių senamiestyje — pagal autentišką receptą iš jautienos pagamintas Radvilų troškinys ar net tradicinis škotiškas hagis.

  Restorane Biržų pilyje galima pasmaguriauti fazanų kulšelėmis ar pyragu, kuris taip patiko Lietuvos prezidentei, kad leido jį pavadinti "Prezidentės pyragu".

  Temos:
  Velykos 2018 (17)

  Dar šia tema

  Velykas Kaunas pasitinka pasipuošęs milžiniškais šešių metrų aukščio margučiais
  Velykų tradicijos Lietuvoje
  Tegai:
  kelionės, Velykos, Lietuva

  Svarbiausios temos