20:42 2019 Rugsėjo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1053
 • RUB70.9405
  Pasienis, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos pasieniečiai neįleido vilkiko, vežusio radioaktyvų krovinį

  © Sputnik / Виктор Толочко
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (257)
  3530

  Naudota statybinė medžiaga iš Baltarusijos pusaštunto karto viršijo leistiną jonizuojančios spinduliuotės normą

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Pasieniečiai neleido į Lietuvą iš Baltarusijos įvežti naudotų statybinių medžiagų krovinio, kuris pusaštunto karto viršijo leistiną jonizuojančios spinduliuotės normą, pranšė Sienos apsaugos tarnyba.

  Šeštadienio pavakarę Šalčininkų pasieniečiai gavo signalą, įspėjantį apie apie normą viršijantį radiacijos foną — tuo metu į punktą iš Baltarusijos vykęs vilkikas su puspriekabe važiavo pro radiacijos vartus. Jonizuojančiosios spinduliuotės matavimo įrangą ir užfiksavo viršijamą leistiną jonizuojančios spinduliuotės normą.

  Vilkiką vairavo 24-erių Baltarusijos pilietis. Jis per Lietuvą tranzitu iš Rusijos į Vokietiją gabenamo naudotų statybinių medžiagų krovinį — plytos ir blokus.

  Buvo nustatyta, kad statybinės medžiagos skleidžia 1,5 mikrosiverto (μSv), arba 150 mikrorentgenų (μR), per valandą jonizuojančios spinduliuotės foną. Leistinas fonas yra 0,2 μSv, arba 20 μR. Pasieniečiai identifikavo spinduliuotės šaltinį. Tai — izotopas Radis 226.

  Apie įvykį pasieniečiai pranešė Radiacinės saugos centro specialistams. VSAT pareigūnai neleido vilkikui su puspriekabe įvažiuoti į Lietuvą. Atlikus visus dokumentų formalumus šeštadienį vakare transporto priemonės su gabentu kroviniu buvo grąžinti į Baltarusiją.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (257)
  Tegai:
  radioaktyvios medžiagos, pasieniečiai, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos