18:25 2019 Rugpjūčio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1065
 • RUB72.9469
  Velykų stalas, archyvinė nuotrauka

  Ką lietuviai perka Velykų stalui

  © Photo: Pixabay katarzynajavaheri0
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Velykos 2018 (17)
  4110

  Likus savaitei iki Velykų ženkliai išauga ne tik kiaušinių, bet ir kitų Velykų stalo produktų pardavimai - žmonės apsirūpina šviežia mėsa, žuvimi, daržovėmis

  VILNIUS, balandžio 1 — Sputnik. Pasak prekybininkų, Lietuvoje didieji Velykų apsipirkimai paprastai prasideda iki šventės likus savaitei, o daugiausiai pirkėjų sulaukiama paskutinėmis dienomis prieš šventinį sekmadienį.

  Paskutinį penktadienį ir šeštadienį prieš Velykas gyventojai į parduotuves daugiausiai skuba apsirūpinti šviežiais produktais —kiaušiniais, šviežia mėsa, žuvimi, žalumynais.

  Pagrindiniu Velykų simboliu daugeliui esančių kiaušinių pardavimai paskutinėmis dienomis iki didžiosios pavasario šventės išauga maždaug 2,5 karto.

  Maždaug savaitę prieš Velykas lietuviai jau pradeda ruoštis šventei  ir apsiperka ilgiau galiojančiais produktais — konservuotais žirneliais, majonezu, miltais, aliejumi, sviestu.

  Labiausiai — net 170 proc. — praėjusiais metais prieš Velykas augo prieskoninių daržovių pardavimai. Nedaug nuo jų atsiliko ir majonezo pardavimai — šio produkto buvo nuperkama 154 proc. daugiau nei įprastomis dienomis.

  Maždaug dvigubai daugiau nei įprastai nupirkta kepiniams naudojamų mielių. Ženkliai augo ir lietuviškų daržovių — svogūnų, burokėlių, morkų — pardavimai. Fiksuoti ir 60 proc. siekęs pievagrybių pardavimų augimas, o apie 16 proc. daugiau buvo nuperkama vytintų, karštai ir šaltai rūkytų mėsos gaminių.

  Prekybos tinklo "Iki" duomenimis, kiaušinių marginimui lietuviai taip pat ruošiasi iš anksto. Įvairias velykines dekoracijas, dažus ir lipdukus kiaušiniams gyventojai aktyviai ima pirkti iki Velykų likus 5-7 dienoms.

  Temos:
  Velykos 2018 (17)
  Tegai:
  Velykos, Lietuva

  Svarbiausios temos