02:17 2020 Gruodžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.2159
 • RUB90.0679
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Lietuvos organizacijos "Užmiršti kariai" vadovas pranešė, kad paminklinių akmenų demontavimas atidėtas iki teismo, kuris vyks gegužės mėnesį

  VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Vilniaus savivaldybė atidėjo sprendimą pašalinti paminklinius akmenis nuo Raudonosios armijos ir Rusijos imperijos kariuomenės karių kapų Antakalnio kapinėse. Apie tai Sputnik Lietuva pranešė Lietuvos karinės istorijos asociacijos "Užmiršti kariai" vadovas Viktoras Orlovas.

  "Mes visiškai nuosekliai giname savo pozicijas pagal Lietuvos įstatymus. Šiandien (balandžio 5 dieną — Sputnik) aš gavau laišką iš Vilniaus savivaldybės, kuriame faktiškai parašyta — pažodžiui: "Mes dar kartą peržiūrėjome jūsų kreipimasį į Vilniaus savivaldybę dėl paminklo demontavimo atidėjimo ir nusprendėme atidėti demontavimą iki galutinio teismo sprendimo", — papasakojo Orlovas.

  Be to, jis patvirtino Sputnik Lietuva korespondentui, kad asmeniškai apsilankė Antakalnio kapinėse ir matė, kad abu paminkliniai akmenys stovi savo vietoje.

  "Mes saugome šių paminklų teisę ne sau. Mes giname tai dėl tų, kurie atidavė savo gyvybes, dėka kurių mes galime gyventi šiandien, kvėpuoti", — sakė Orlovas.

  Vilniaus savivaldybė pareikalavo, kad Lietuvos visuomeninė organizacija "Užmiršti kariai" iki balandžio mėnesio pašalintų paminklinius akmenis nuo Raudonosios armijos ir Rusijos imperijos kariuomenės karių kapų Antakalnio kapinėse. Anksčiau Lietuvos kultūros departamentas kreipėsi su prašymu pašalinti tuos du paminklinius akmenis į Vilniaus savivaldybę, nurodęs, kad demontavimo klausimas yra pagrįstas abejonėmis identifikuojant palaikus.

  Lietuvos rusų sąjunga kritikuoja valdžią dėl rusų karių paminklinių akmenų >>

  Antakalnio kapinėse palaidoti Rusijos imperijos kariuomenės kariai, kurie žuvo 1915 metais, Vilniaus gynybos metu. Taip pat ten ilsisi 2011 metais Švenčionių rajone aptiktų Raudonosios armijos karių palaikai.

  Dar šia tema

  Rusija grasina Vilniui atsaku už tarybinio paminklo demontavimą
  Demontuotas paminklas tarybiniams aktyvistams
  Rusijos ambasada: Lietuva ieško pretekstų nugriauti tarybinius paminklus
  Paieškininkai tikisi teisingo Vilniaus sprendimo tarybinių karių antkapių atžvilgiu
  Tegai:
  tarybinis paminklas, tarybiniai kariai, "Užmiršti kariai", Viktoras Orlovas, Vilnius

  Svarbiausios temos