00:19 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (253)
  56

  Kauno savivaldybė, siekdama padidinti medicinos darbuotojų atlyginimus, visas penkias miestui pavaldžias poliklinikas sujungė į vieną juridinį vienetą, tačiau dalį darbuotojų teko atleisti

  VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Kauno medicinos darbuotojų darbo užmokestis pakilo vidutiniškai 7 proc., rašo Kauno savivaldybės spaudos tarnyba.

  Pinigine išraiška nuo kovo mėnesio gydytojai uždirba beveik 80 eurų daugiau, slaugytojų atlyginimai padidėjo apie 40 eurų, o registratorių — 30 eurų. Šiuo metu Kauno miesto poliklinikoje dirba apie 1,7 tūkst. žmonių.

  Toks algų padidėjimas per metus atsieis apie milijoną eurų, tačiau būtent tiek tikimasi sutaupyti dėl įgyvendintos poliklinikų reformos — visos penkios miestui pavaldžios poliklinikos sujungtos į vieną juridinį vienetą. Sujungus poliklinikas, atsisakyta dalies vadovaujančio personalo ir su medicinos paslaugomis nesusijusių etatų.

  Gydytojas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Кондратюк

  Taip pat įsigalioja motyvuojanti atlyginimų sistema. Dabar didžiausią krūvį ir daugiausia pacientų sulaukiančių specialistų atlygis yra iki ketvirtadalio didesnis. Ateityje šis diferencijavimas gali būti dar ryškesnis. Anksčiau visi gydytojai uždirbdavo beveik vienodai, nepriklausomai nuo darbo krūvio.

  Pašnekovas užsiminė apie planus ilgainiui įdiegti veiklos vertinimo sistemą, kuri apžvelgtų ne vien medikų aptarnautų pacientų ir suteiktų konsultacijų kiekį, bet ir leistų gauti objektyvius duomenis apie jų darbo kokybę. Poliklinikos pacientams jau dabar siūloma išreikšti anonimišką nuomonę apie gautas paslaugas, naudojantis registratūrose esančiais specialiais pulteliais.

  Savivaldybė taip pat prisideda prie poliklinikų infrastruktūros gerinimo — šįmet planuojama sutvarkyti Dainavos, Kalniečių ir Šančių padalinių automobilių stovėjimo aikšteles. Taip pat ji prisidės prie projekto, kurio metu bus atnaujinta poliklinikos įranga, o patalpos pritaikytos neįgaliųjų poreikiams.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (253)

  Dar šia tema

  Prasidėjo Kauno Savanorių prospekto rekonstrukcija
  Kauno daugiavaikės šeimos galės sutaupyti viešojo transporto sąskaita
  Kaunas per metus atsikratė 900 neteisėtų garažų
  Tegai:
  medicinos darbuotojai, atlyginimai, Kaunas

  Svarbiausios temos