02:50 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  71

  Pirminiais skaičiavimais, tai kainuotų mažiausiai 80 mln. eurų

  VILNIUS, balandžio 8 — Sputnik. Lietuvos Kalėjimų departamentas planuoja iškelti visus kalėjimus iš Vilniaus, įskaitant ir Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą, rašo "Parlamentskaja gazeta".

  Susitikęs su Kalėjimų departamento vadovu Robertu Krikštaponiu, vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas paskelbė apie valdžios planus.

  Numatoma, kad kalėjimų iškėlimo planas bus parengtas per metus. Anot Krikštaponio, laisvės atėmimo įstaigų perkėlimas kainuotų mažiausiai 80 mln. eurų, nes tokiu atveju užmiestyje reikėtų pastatyti naują kalėjimą.

  Lukiškių tardymo izoliatorius-kalėjimas yra pačiame Vilniaus centre ir kelios buvusios Vyriausybės jau ėmėsi planų iškelti šį kalėjimą už miesto ribų. Pavyzdžiui, 2015 metais žlugo Vyriausybės bandymas iškelti Lukiškių kalėjimą į Kauno rajone esančias Pravieniškes, nes konkursas neįvyko dėl įtarimų neskaidrumu ir nesutarus dėl kainos.

  Vasario mėnesį pasirodė Europos Tarybos komisijos ataskaita apie Lietuvos kalėjimų padėtį. Palyginti su ankstesniu vizitu Lietuvoje pastebėta pažanga, ypač įtariamųjų teisių užtikrinimas policijos sulaikymo metu. Tačiau Europos Taryba liko nepatenkinta nuteistųjų gyvenimo standartais.

  Dar šia tema

  Teisingumo ministerija kontroliuos kiekvieno kalėjimo viešiuosius pirkimus
  Kauno tardymo izoliatoriaus vadovams — atleidimas ir griežtas papeikimas
  Kauno tardymo izoliatoriaus vadovai įtariami korupcija
  Tegai:
  kalėjimas, Kalėjimų departamentas, Vilnius

  Svarbiausios temos