21:32 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  71

  Tautinių mažumų padėtis Baltijos šalyse ir Ukrainoje yra sudėtinga ir itin pažeidžiama, teigia nuolatinis Rusijos atstovas ESBO

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Baltijos šalyse ir Ukrainoje susiklostė nepalanki padėtis, kuomet pažeidžiamos tautinių mažumų teisės, interviu leidiniui "Izvestija" sakė nuolatinis Rusijos atstovas ESBO Aleksandras Lukaševičius.

  Lukaševičiaus teigimu, Lietuva, suteikdama žmonėms galimybę turėti dvigubą pilietybę, atrodo, pašalino problemos sunkumą, bet nesugebėjo jos išspręsti iki galo.

  "Baltijos šalys — mazgas, kurį reikia išmazgyti tarptautinių institucijų ir tarptautinės įtakos vietos valdžios institucijų pagalba", — mano Rusijos atstovas ESBO.

  Anot jo, Baltijos valstybės pažeidžia pagrindines tarptautinės teisės normas ir žmogaus teisę į pasirinkimo ir švietimo savo gimtąja kalba laisvę.

  "Be to, jei manote, kad esate tokie aktyvūs europiečiai, jūs, priešingai, turėtumėte rodyti pavyzdį, kaip taikyti šias normas tautinėms mažumoms", — pareiškė Lukačevičius.

  Jis mano, kad sunkiausia situacija, kuomet buvo pažeistos tautinių mažumų teisės, susiklostė Latvijoje ir Ukrainoje.

  Balandžio pradžioje Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis pasirašė įstatymą dėl tautinių mažumų mokyklų perėjimo į mokymą latvių kalba. Labiausiai šis įstatymas sukrėtė rusakalbius tėvus. Rusų kalba yra gimtoji beveik 40 proc. Latvijoje gyvenančių žmonių. Jų nuomone, valdžios institucijų sprendimas pažeidžia tautinių mažumų teises.

  Dar šia tema

  Latvijoje siūloma tautinėms mažumoms suteikti teisę pasirinkti mokymo kalbą
  Tautinių mažumų departamentas prašo paspartinti sprendimą dėl mokyklų statuso
  Rusijos opozicija ant Lietuvos demokratijos tilto
  Tegai:
  tautinės mažumos, teisių pažeidimai, Baltijos šalys, Rusija

  Svarbiausios temos