10:43 2020 Sausio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1005
 • RUB68.9032
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Sostinėje nuo šiandienos pradedamas išjungti šildymas, savivaldybė teigia, kad vilniečiams taikytos šilumos kainos buvo vienos mažiausių šalyje

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Nuo šiandienos, balandžio 9 dienos, Vilnius baigia šildymo sezoną, kuris šiemet visu mėnesiu trumpesnis nei praėjusiais metais ir kainavo pigiau, rašoma savivaldybės pranešime spaudai.

  "Palyginti su kitais Lietuvos miestais ir didmiesčiais, Vilniaus šilumos kaina per visą sezoną buvo antra ar trečia pagal mažumą, sumažintas ir mokestis už karšto vandens skaitiklių priežiūrą", — atkreipia dėmesį merijos atstovai.

  Per artimiausias kelias dienas šildymas bus išjungtas vilniečių daugiabučiuose gyvenamuosiuose namuose, administraciniuose pastatuose ir bendrojo ugdymo mokyklose, asmens sveikatos priežiūros ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose.

  Daugiabučių namų gyventojai visada gali ir patys nuspręsti, ar šildymą name išjungti anksčiau, ar vėliau, pagal poreikį. Šildymo išjungimą pastatuose organizuoja daugiabučių namų valdytojai ir šildymo sistemų prižiūrėtojai. Šildymas išjungiamas, kai dauguma daugiabučio namo gyventojų drauge sutaria jį išjungti.

  "Vilniaus šilumos tinklų" atstovai žada, kad nuo gegužės iki rugsėjo vidurio bus vykdomi privalomi hidrauliniai šilumos trasų bandymai ir jų remontai.

  Šildymo sezono pabaiga skelbiama, sulaukus šiltesnių orų, kai vidutinė oro temperatūra tris dienas iš eilės yra ne mažesnė nei 10 laipsnių šilumos. Ankstesnių metų statistika rodo, kad 2015 metais šildymas Vilniuje buvo išjungtas balandžio 24 dieną, užpernai — gegužės 2 dieną, pernai — gegužės 4 dieną.

  Dar šia tema

  Dėl šalčių vasarį už 60 kv. metrų ploto buto šildymą teks sumokėti 92 eurus
  Nepasiturintiems gyventojams bus kompensuojamos būsto šildymo išlaidos
  Tegai:
  būsto šildymas, šildymas, Vilnius

  Svarbiausios temos