23:40 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Muitinės pareigūnams tikrinant į Norvegiją vežtą sausų sriubų krovinį paaiškėjo, kad tarp makaronų paslėpta 40 dėžių kontrabandinių cigarečių

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Krovininis vilkikas gabeno tarp makaronų paslėpta 40 dėžių kontrabandinių cigarečių, kurių vertė beveik tris kartus viršijo tiek oficialaus krovinio, tiek mašinos vertę, praneša Muitinės spaudos tarnyba.

  Pareigūnams į akis krito keistas vairuotojo, Lietuvos piliečio elgesys — žmogus buvo labai pasimetęs ir sutrikęs. Vairuotojas sakėsi vežantis į Norvegiją sausų sriubų siuntą, tačiau vos atvėrę puspriekabės duris muitininkai išvydo jaudulio priežastį. Tarpas tarp puspriekabės lubų ir makaronų krovinio buvo prigrūstas cigarečių ''Winston'' (žymėtų baltarusiškomis banderolėmis) ir cigarečių "Marlboro" (su ukrainietiškomis banderolėmis) dėžių.

  Iš viso mašinoje rasta 20 289 pakeliai nelegalių rūkalų, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais — beveik 62 tūkst. eurų. Vairuotojas prisipažino, kad išvykdamas į užsienį, ''papildė" vežamą 12 tonų makaronų krovinį cigaretėmis, norėdamas papildomai užsidirbti.

  Krovinys, mašina ir vairuotojas sulaikyti parigūnų, Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Vėliau vairuotojas buvo paleistas skyrus kardomąją priemonę — piniginį užstatą. Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

  Dar šia tema

  Traukiniu buvo vežama apie 300 tūkst eurų vertės rūkalų kontrabanda
  Tegai:
  kontrabandiniai rūkalai, Muitinės kriminalinė tarnyba, Lietuva

  Svarbiausios temos