16:32 2020 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (59)
  64

  Be to, pažeidimų skaičius branduolinėje elektrinėje išaugo daugiau nei dvigubai

  VILNIUS, balandžio 9 — Sputnik. Pernai VĮ Ignalinos atominė elektrinė pranešė apie keturis neįprastuosius įvykius, praneša Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcija.

  Pabrėžiama, kad 2016 metais Ignalinos AE buvo užregistruoti trys neįprastieji įvykiai.

  Be to, pažeidimų skaičius padidėjo daugiau nei du kartus. 2017 metais atliktų patikrinimų metu buvo nustatyti 29 pažeidimai, o 2016 metais — 14. 2017 metais nustatyti pažeidimai dėl netinkamo radioaktyviųjų atliekų rūšiavimo, dvejopo naudojimo prekių žymėjimo, techniškai netvarkingų kėlimo įrenginių eksploatavimo, sumontuotos įrangos darbų užbaigimo dokumentacijos, kranus prižiūrinčių darbuotojų budėjimo žurnalo pildymo bei tiltinių kranų eksploatavimo instrukcijų trūkumai.

  Taip pat nurodoma, kad darbuotojų apšvitos ir patalpų taršos radionuklidais lygis neviršijo nustatytų leistinų normų, radionuklidai į aplinką nepateko.

  Ataskaitoje teigiama, kad Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija per metus atliko 49 patikrinimus, iš kurių 44 buvo Ignalinos AE.

  AE demontavimo projektas, kurio vertė siekia apie tris milijardus eurų, daugiausia finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Lietuva iš valstybės biudžeto skiria tik 14 procentų nuo bendros sumos ir turės padidinti savo įnašą iki 20 procentų. Tikimasi, kad Ignalinos AE uždarymas baigsis 2038 metais.

  Temos:
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (59)
  Tegai:
  Ignalinos atominė elektrinė (IAE)

  Svarbiausios temos