10:55 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Lietuvos pasienio ruože su Lenkijos ir Baltarusijos Respublikomis bus atliekama laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Šių metų balandžio 13 d. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pradės pavasarinę laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės naudojant orlaivius, informuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centras prie SAM.

  Laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės bus atliekama 50 kilometrų pasienio ruožo su Lenkijos ir Baltarusijos Respublikomis, dalyje. Viename kvadratiniame kilometre bus išmėtyti ne mažiau kaip 25 jaukai su vakcina nuo pasiutligės. Iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 505 000 jaukų su šia vakcina. Esant palankioms meteorologinėms oro sąlygoms, pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės bus baigta š. m. gegužės mėnesio pabaigoje.

  Miškuose ar laukuose rastų jaukų su vakcina nuo pasiutligės nereikia liesti. Jeigu jaukai su vakcina aptinkami prie gyvenamųjų namų, apie tai reikėtų pranešti teritorinėms valstybinėms maisto ir veterinarijos tarnyboms.

  Patekus vakcinai ant rankų ar kitų atvirų kūno vietų, jas būtina kruopščiai plauti vandeniu su muilu. Vakcinai patekus į akis, burną, nosį ar ant pažeistos odos, būtina nedelsiant kreiptis į gydymo įstaigą.

  Tegai:
  vakcinacija, laukiniai gyvūnai, Lietuva

  Svarbiausios temos