06:37 2019 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1389
 • RUB75.9175
  Lietuvos geležinkeliai, archyvinė nuotrauka

  Vasarą "Lietuvos geležinkeliai" atnaujins maršrutą Klaipėda-Šilutė

  © Photo: Lietuvos geležinkeliai
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (75)
  50 0 0

  Bus atnaujintas daugiau nei dešimtmetį nekursuojantis maršrutas, tačiau dabar juo važinės šiuolaikiški traukiniai, kuriuose bus galimybė vežtis dviračius ar keliauti su augintiniais, o visa kelionė truks mažiau nei valandą

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Augančius keleivių srautus fiksuojantys "Lietuvos geležinkeliai" ruošiasi pasiūlyti atnaujintą maršrutą Klaipėda-Šilutė, praneša bendrovės spaudos tarnyba.

  Anot "Lietuvos geležinkelių" pranešimo, pirmieji keleiviai tokias keliones išbandys jau šią vasarą.

  Traukiniai Klaipėda-Šilutė-Klaipėda kursuos kasdien, o visa kelionė truks mažiau nei valandą.  Rytais keleiviai iš Šilutės Klaipėdą pasieks gerokai greičiau nei važiuodami autobusu ar automobiliu bei stovėdami kamštyje prie Jakų žiedo, o vakarais grįš greičiau.

  Planuojama, kad bilieto kaina vykstant iš uostamiesčio iki Šilutės sieks 4 eurus.

  Maršrutas Klaipėda-Šilutė nebekursuoja daugiau nei dešimtmetį — tuomet traukinių eismas tarp šių miestų nutrauktas dėl geležinkelio viaduko remonto, tačiau baigus remonto darbus, atnaujintas nebuvo.

  "Šiltąjį sezoną pristatytas maršrutas bus visiškai naujas produktas nei buvo kadaise. Siekiame kelionės metu keleiviams suteikti maksimalų komfortą, todėl maršrutu važiuos šiuolaikiški, patogias sėdimas vietas turintys traukiniai, kuriuose bus galimybė vežtis dviračius ar keliauti su augintiniais", — pasakoja Lietuvos geležinkelių" generalinio direktoriaus pavaduotojas, Keleivių vežimo direkcijos direktorius Linas Baužys.

  Pasak Baužio, priimant sprendimą dėl maršruto atnaujinimo atsižvelgta ir į tai, kad automobilių kelio ruožas Klaipėda-Šilutė yra itin avaringas, todėl siekta regiono gyventojams pasiūlyti keliavimo alternatyvą — saugias keliones šiuolaikiškais traukiniais.

  "Matome keleivių potencialą, tad jau nuo sausio ieškojome sprendimų, kaip galėtume keleiviams pasiūlyti patogias ir greitas keliones traukiniais", — teigia Baužys.

  Šiuo metu vyksta pasiruošimo darbai: prieš paleidžiant eismą, maršrute turi būti pritaikyti peronai, leisiantys keleiviams patogiai įlipti ir išlipti iš traukinių, kai kuriose stotelėse — įrengtos laikinos įlaipinimo/išlaipinimo vietos.

  Šią vasarą taip pat  bus atnaujintas pernai kursavęs Pajūrio ekspresas — jungtinis "Lietuvos geležinkelių" maršrutas Vilnius-Nida ir Vilnius-Palanga — savaitgaliais keleivius iš sostinės vešiantis į pajūrio kurortus.

  Lietuvos geležinkeliai
  © Sputnik /
  Lietuvos geležinkeliai
  Temos:
  "Lietuvos geležinkelių" pažanga ir kasdieninė veikla (75)

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkelių" dovana Lietuvai: Tautiška giesmė traukinių balsais
  Į svečius pas latvius: naujas traukinio maršrutas Vilnius-Daugpilis
  "Lietuvos geležinkeliai" veš keleivius iš Klaipėdos į Sovetską
  Tegai:
  keliauti su augintiniais, traukiniai, Lietuvos geležinkeliai, Šilutė, Klaipėda, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos