19:44 2020 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB73.6096
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Vilniuje ištrupėjusius šaligatvius keičia kelios dešimtys kilometrų naujų takų, dar tiek pat bus suremontuota

  VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Vilniaus miesto savivaldybė šaligatvių įrengimo ir remonto darbams šiemet net 15-oje rajonų skiria 900 tūkst. eurų, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

  Sostinėje pradėti kloti 20 km naujų šaligatvių, remontuojama 16 km senų takų. Pirmieji šaligatvių klojimo darbai jau prasidėjo Taikos gatvėje, kur klojamas naujas šaligatvis, vedantis moksleivius link trijų ugdymo įstaigų ir perėjos. Nauji šaligatviai taip pat bus iškloti ir Senamiesčio, Šnipiškių, Grigiškių, Žvėryno, Žirmūnų, Vilkpėdės, Verkių, Antakalnio, Pašilaičių, Karoliniškių, Lazdynų, Justiniškių, Naujininkų, Naujosios Vilnios bei Rasų rajonuose. 

  Šaligatviai pirmiausia klojami prie viešojo transporto stotelių, mokyklų, perėjų ir ten, kur takelius išmynę patys gyventojai. Skaičiuojama, kad šiemet naujiems šaligatviams iškloti prireiks apie 300 tūkst. plytelių.

  ''Prieš trejus metus pradėta įgyvendinti gyvenamosios aplinkos gerinimo programa pasiteisino. Šiemet paklosime ne tik 20 km naujų šaligatvių, bet ir suremontuosime apie 350 įvažiavimų į daugiabučių kiemus, išasfaltuosime apie 80 km gatvių, įrengsime apie 30 viešojo transporto laukimo aikštelių ir 40 viešojo transporto laukimo paviljonų." — sako Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius. 

  Vilniaus miesto savivaldybė formuoja bendrą takų tinklą. Vilniuje yra numatytos 24 laisvalaikio ir 16 kasdienio vaikščiojimo trasų. Trasos turi pažintinę ir rekreacinę vertę, apjungia gamtines teritorijas. Vaikščiojimas pėsčiomis — puiki alternatyva įprastoms kelionėms automobiliu.

  Dar šia tema

  Vilnius imasi iniciatyvos projektuoti modernius dviračių takų bortelius
  Vilniuje vyks eismo pokyčiai dėl viaduko per Narbuto gatvę statybos
  Vilniuje Ukmergės gatvėje bus panaikintas dar vienas kairysis posūkis
  Tegai:
  remontas, Vilniaus savivaldybė, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos