09:34 2019 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1424
 • RUB76.6722
  tepalas, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje siekiama sustabdyti nesaugios kosmetikos plitimą

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (198)
  4010

  Siekiama apsaugoti žmonių sveikatą nuo nesaugių kosmetikos gaminių bei efektyvinti rinkoje esančių gaminių kontrolę

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Seime pritarta Administracinių nusižengimų kodekso pataisų projektui, kuriuo tobulinamas kosmetikos gaminių  tiekimo rinkai reglamentavimas, praneša Sveikatos ministerija.

  Tuo tikslu siūloma įtvirtinti didesnes nuobaudas, tikintis, jog jos padės apsaugoti Lietuvos vartotojus nuo sveikatai kenksmingų padarinių ir užkirsti kelią nesaugių kosmetikos gaminių pasirodymui rinkoje.

  Už reikalavimų, susijusių su informacija apie kosmetikos gaminio nepageidaujamą poveikį, pažeidimus numatyta bauda nuo 80 iki 240 eurų, už kosmetikos gaminių, jų ingredientų bandymų su gyvūnais reikalavimų pažeidimus — nuo 100 iki 200 eurų, už reikalavimų, susijusių su tam tikrų medžiagų kosmetikos gaminiuose naudojimo apribojimais, nepaisymą gali būti skiriama bauda nuo 300 iki 900 eurų. Už pakartotinai padarytus nusižengimus baudos  išaugo dvigubai.

  Didžiausia bauda — nuo 500 iki 1400 eurų (už pakartotinai padarytą nusižengimą 2800 eurų) numatyta už kosmetikos gaminio saugos įvertinimo reikalavimų pažeidimą. Mažiausios baudos (nuo 50 iki 480 eurų už skirtingus pažeidimus ir nuo 160 iki 900 eurų už pakartotinai padarytus tuos pačius pažeidimus) numatytos už kosmetikos gaminio ženklinimo, galimybės visuomenei susipažinti su informacija apie gaminį reikalavimų bei kitų, su informacija apie tiekiamus rinkai kosmetikos gaminius susijusius pažeidimus.

  Taip siekiama užtikrinti Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento reikalavimų tinkamą įgyvendinimą, kuris padėtų mažinti nesaugių kosmetikos priemonių keliamą pavojų žmonių sveikatai bei nustatyti veiksmingą, proporcingą atsakomybę už žmonėms tiekiamą kosmetiką.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (198)
  Tegai:
  kosmetika, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos