00:41 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)
  46

  Psichologams už darbą sumokės ir patirtas išlaidas kompensuos ikiteisminį tyrimą atliekanti ikiteisminio tyrimo įstaiga arba prokuratūra, teisminio nagrinėjimo metu – teismas

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Už psichologo, dalyvaujančio vaikų apklausose baudžiamajame procese, už darbo valandą bus mokamas 13 eurų atlyginimas, o už darbą švenčių, ne darbo dienomis ar ne darbo valandomis bus mokama pusantro karto daugiau, praneša Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

  Tokį įkainį pasiūlė Teisingumo ministerija, teigianti, kad tiek mokama ir valstybės skirtiems advokatams.

  Psichologams už darbą sumokės ir patirtas išlaidas kompensuos ikiteisminį tyrimą atliekanti ikiteisminio tyrimo įstaiga arba prokuratūra, teisminio nagrinėjimo metu — teismas.  Atlyginimas bus mokamas už faktinį paslaugų teikimo laiką — pasiruošimą ir dalyvavimą apklausoje bei kelionę į apklausos vietą ir atgal.

  Ikiteisminio tyrimo pareigūnas, prokuroras ar teismas galės pasirinkti psichologą iš specialiai parengto sąrašo ir susisiekti su juo nurodytais kontaktais.

  Vaikų apklausose baudžiamajame procese dalyvausiančių psichologų sąrašo sudarymo tvarka buvo patvirtinta pirmadienį Vyriausybės posėdyje.

  Į šį sąrašą pageidaujantis būti įrašytas psichologas turi būti įgijęs socialinių mokslų psichologijos krypties aukštąjį universitetinį išsilavinimą, nebūti pripažintas kaltu už nusikalstamas veikas, dėl kurių nustatyti darbo apribojimai Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme. Taip pat jis turi atitikti vieną iš šių reikalavimų: per pastaruosius trejus metus iki pageidavimo įrašyti į šį sąrašą pateikimo dienos turėti patirties apklausiant nepilnamečius baudžiamajame procese arba būti išklausęs psichologams skirtus specialius įvadinius mokymus dėl nepilnamečių apklausų baudžiamajame procese, arba turėti psichologijos studijų krypties teisės psichologijos šakos aukštąjį universitetinį išsilavinimą.

  Sąrašą administruos Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba, jis bus skelbiamas šios tarnybos interneto svetainėje.

  Numatoma, kad psichologams skirtus specialius įvadinius mokymus dėl nepilnamečių apklausų baudžiamajame procese organizuos Valstybinė teismo psichiatrijos tarnyba. Pirmieji mokymai turėtų būti surengti per artimiausią mėnesį. Ministerija pabrėžia, kad tokių specialistų šiuo metu Lietuvoje trūksta.

  Nuo liepos 1 dienos psichologų dalyvavimas mažamečių (iki 14 metų) nukentėjusiųjų ar liudytojų apklausose bus būtinas. Taip pat psichologas privalės dalyvauti nepilnamečių (iki 18 metų) nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausose dėl nusikaltimų žmogaus gyvybei, sveikatai, laisvei, seksualinio apsisprendimo laisvei ir neliečiamumui, vaikui ir šeimai, dėl pelnymosi iš nepilnamečio prostitucijos ar nepilnamečio įtraukimo į prostituciją. Proceso dalyvių prašymu arba ikiteisminio tyrimo pareigūno, prokuroro ar ikiteisminio tyrimo teisėjo iniciatyva psichologai turės dalyvauti nepilnamečių nukentėjusiųjų ir liudytojų apklausose ir dėl kitų nusikaltimų, taip pat nepilnamečių įtariamųjų ir kaltinamųjų apklausose.

  Temos:
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)

  Dar šia tema

  Seimas: nuo 2018 metų stipresnė vaikų apsauga ir palankesnės įvaikinimo sąlygos
  Per metus iškeliama apie 1,5 tūkst bylų dėl nusikalstamos veikos prieš vaikus
  Tegai:
  vaikų apklausa, psichologas, Lietuva

  Svarbiausios temos