20:24 2019 Kovo 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1349
 • RUB72.9217
  Televizija, archyvinė nuotrauka

  Seime pasiūlytas būdas "kovoti" su programomis rusų kalba

  © Sputnik / Максим Блинов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  8504

  Seimo narys pasiūlė įgarsinti televizijos programas, o ne rodyti jas su lietuviškais subtitrais, nes tokiu atveju Lietuvos televizijoje auga rusiškos produkcijos kiekis

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Konservatorius, Seimo narys Laurynas Kasčiūnas pasiūlė priversti televizijos kanalus versti ir įgarsinti visas televizijos programas, transliuojamas ne oficialia Europos Sąjungos kalba, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Savo pasiūlymą parlamentaras pareiškė Seimo Kultūros komiteto posėdyje.

  Pagal šiuo metu galiojantį įstatymą televizijos produkcija neverčiama į lietuvių kalbą, o rodoma su lietuviškais subtitrais, jeigu originali kalba nėra oficiali Europos Sąjungos kalba.

  Šiuo metu galima rinktis tarp įgarsinimo ir subtitrų, o kadangi daryti subtitrus apsieina pigiau, šis variantas dažniausiai naudojamas, teigia politikas. Pasak Kasčiūno, jei tokia alternatyva išnyks, padidės išlaidos Rusijos produkcijai, taigi dalis kanalų sumažins jos skaičių, atsiras daugiau Europos produkcijos.

  Parlamentaro teigimu, Lietuvos televizijoje auga rusiškų produktų skaičius. Be to, Kasčiūnas tvirtina, kad jų filmuose ir programose pastebima "Rusijos ar sovietinio gyvenimo būdo propaganda, TSRS nostalgijos elementai".

  "Lietuvos ryto" televizijos vadovas Linas Ryškus deputato iniciatyvą pavadino nedemokratine. Pasak jo, toks pasiūlymas "nukreiptas ne prieš produkciją, bet prieš kalbą", praneša "Parlamentskaja gazeta".

  Be to, Kasčiūno iniciatyva nerado palaikymo tarp LRT atstovo Ąžuolo Čekavičiaus, kuris pabrėžė, kad žiūrovai gali ramiai rasti Rusijos produktus internete. Be to, tokios pataisios lems tai, kad kai kurie žiūrovai paliks lietuviškus televizijos kanalus ir rinksis rusiškus.

  Komitetas nusprendė daryti svarstyme pertrauką ir sudaryti darbo grupę, kuri kompleksiškai ir visapusiškai įvertins siūlomų Visuomenės informavimo įstatymo pataisų nuostatas.

  Anksčiau Lietuvos radijo ir televizijos komisija paskelbė šešių Lietuvos televizijos kanalų eterio tyrimo rezultatus. Remiantis jų duomenimis, tarp ne Europos šalių gaminamų produktų dominuoja programos iš Rusijos. Dauguma jų rodomos "Lietuvos rytas" ir "BTV" televizijoje. Be to, kituose Lietuvos televizijos kanaluose pirmenybė teikiama Jungtinėse Amerikos Valstijose sukurtoms programoms.

  Ekspertai pabrėžė, kad Europos Komisija rekomenduoja 50 proc. eterio pildyti Europos produkcijos programomis, tačiau tai nėra privalomas reikalavimas.

  Anksčiau Lietuvos radijo ir televizijos komisija vieneriems metams sustabdė Rusijos televizijos kanalo "RTR-Planeta" transliavimą. Pasak valdžios institucijų, šis sprendimas priimtas dėl "šioje programoje besikartojančių ES Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvos ir Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo pažeidimų — programos laidose nuolat kurstomos karo, nesantaikos ir tautinės neapykantos idėjos".

  Partijos "Tėvynės sąjunga — Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) narys Laurynas Kasčiūnas žinomas dėl savo rusofobiškos pozicijos, taip pat radikalių pasiūlymų. Parlamentaras siūlė legalizuoti memorialų Tarybų kariams nugriovimą, Lietuvos komunistų partiją pripažinti "nusikalstama organizacija" ir įspėti Lietuvos universitetų studentus apie "Rusijos agresiją".

  Dar šia tema

  Lietuvoje metams uždraudė "RTR Planeta" transliaciją
  Lietuva laukia pasiteisinimų iš "RTR Planeta" ir "TVCI" arba taikys sankcijas
  Kada Lietuva uždraus Rusiją?
  Rusijos URM apie "RTR" blokavimą Lietuvoje: tokie veiksmai nepriimtini
  Baisus kinas: Rusijos filmus Lietuvoje tikrins dėl propagandos pavojaus
  Seimo nariai siekia uždrausti Rusijos gamybos informacines technologijas
  Tegai:
  televizija, rusų kalba, Seimas, Laurynas Kasčiūnas, Lietuva

  Svarbiausios temos