12:03 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Čaupas, archyvinė nuotrauka

  Marijampolės gyventojai gauna užterštą geriamąjį vandenį

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  8110

  Marijampolėje nustatytas vandens užteršimo atvejis, incidentas tiriamas, miesto gyventojai raginami vartoti tik virintą vandenį

  VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Marijampolės miesto gyventojams, kuriems vandenį tiekia bendrovė "Sūduvos vandenys", rekomenduojama vartoti tik virintą vandenį, nes jis yra užterštas, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Marijampolės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai informavo, kad miesto gyventojams UAB "Sūduvos vandenys" tiekiamame geriamajame vandenyje pastebėta bestuburių lervų. Dėl susidariusios situacijos Marijampolės savivaldybėje skubiai sušauktas visų institucijų pareigūnų posėdis, kuriame dalyvavo VMVT ir Marijampolės VMVT atstovai, numatytas veiksmų planas situacijai spręsti.

  Mėginiai pateikti ištirti Nacionaliniam maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutui (NMVRVI). Remdamasis laboratorinių tyrimų rezultatais NMVRVI informavo, kad geriamajame vandenyje rastos bestuburių lervos nekelia pavojaus žmonių sveikatai, tačiau jų buvimas yra nepriimtinas ir neestetiškas. Vandens tyrimai tęsiami.

  "Sūduvos vandenys" vykdo viešai tiekiamo vandens tinklų valymą — plauna vandentiekio tinklus ir chloru dezinfekuoja vandenį.

  VMVT specialistai rekomenduoja Marijampolės miesto gyventojams, kuriems vandenį tiekia UAB "Sūduvos vandenys", vartoti jį tik virintą, iki atskiro Marijampolės savivaldybės pranešimo.

  Dar šia tema

  Palangoje nemokamai atliekami vandens kokybės tyrimai
  Kovo 22-ąją švenčiama Pasaulinė vandens diena
  Tegai:
  geriamasis vanduo, Marijampolė, Lietuva

  Svarbiausios temos