01:24 2019 Kovo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1354
 • RUB73.0040
  Gaisras namuose, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje savaitgalį per gaisrus žuvo keturi žmonės

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  25 0 0

  Savaitgalį šalies ugniagesiai gelbėtojai gesino 374 gaisrus, kuriuose žuvo keturi žmonės

  VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik.  Šiemet ugnis pasiglemžė jau 48 žmonių gyvybes, pernai per tą patį laiką žuvusiųjų buvo 46, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

  Penktadienį gautas pranešimas, kad Kaune, Vinco Krėvės prospekte, daugiabučio namo bute, moteris rado apdegusį savo motinos kūną. Šalia rasti ir keli apdegę daiktai. Įvykis tiriamas.

  Tos pačios dienos vakare pranešta, kad Kauno rajone, Didžiųjų Lapių kaime, dega statybinis vagonėlis, o viduje gali būti žmogus. Atvykus ugniagesiams, jis jau liepsnojo. Užgesinus gaisrą, jame rastas sudegusio vagonėlio savininkės, gimusios 1947 metais, kūnas. Gaisro priežastys tiriamos.

  Sekmadienį paryčiais Širvintų rajone, Gelvonuose, užsidegė medinis vieno aukšto trijų butų namas, kuriame rastas smarkiai apdegęs 1952 metais gimusio vyro kūnas. Sudegė namo stogas, išdegė penki kambariai. Nuo ko kilo gaisras, aiškinamasi.

  Vakar, 14:36, gautas pranešimas apie gaisrą Alytaus rajone, Junčionių kaime. Atvykus ugniagesiams, namas degė atvira liepsna, stogas buvo įkritęs. Po kiek laiko ugniagesiai jame rado 1977 metais gimusios moters kūną. Gaisro priežastys tiriamos.

  Ugniagesiai gelbėtojai įspėja, kad būtina įsirengti autonominį dūmų detektorių. Pernai šalyje, suveikus šiems prietaisams, buvo išgelbėta ne viena gyvybė. Neretai gaisrai kyla naktį, tad, turint detektorių namuose, šaižus jo garsas prikelia iš miego ir tragedijos dažniausiai pavyksta išvengti. Nuo šių metų gegužės 1 dienos įsigaliojus Bendrųjų gaisrinės saugos taisyklių pakeitimams, gyventojai visuose gyvenamuosiuose būstuose privalės įsirengti autonominius dūmų detektorius.

  Dar šia tema

  Ugniagesiai gesino gaisrus medžio apdirbimo įmonėse Jonavos ir Plungės rajonuose
  Ugniagesiai primena apie krosnių kūrenimo pavojus
  Tegai:
  gaisrai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Lietuva

  Svarbiausios temos