11:08 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (339)
  42

  Varėnos pasieniečiai sulaikė neteisėtai į Lietuvą atklydusius penkis vietnamiečius ir jų vedlį čečėną, kuris tamsoje bandė pasislėpti nuo pareigūnų upelyje

  VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Šalčininkų rajone pasieniečiai sulaikė penkis migrantus iš Vietnamo ir jų vedlį, čečėnų tautybės Rusijos pilietį, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Penktadienio vidurnaktį Varėnos pasienio rinktinės Purvėnų užkardos pasieniečiai ties Šalčininkų rajono Tausiūnų kaimu vaizdo stebėjimo įranga užfiksavo įtartinų asmenų grupę. Pažeidėjai draudžiamoje vietoje perbrido Ditvos upelį ir iš lėto patraukė į šalies gilumą. Šiuo vandens telkiniu eina Lietuvos ir Baltarusijos valstybių siena.

  Į nurodytą vietą operatyviai nuvykę VSAT pareigūnai netoli upelio pakrantės sulaikė arimuose bandžiusius pasislėpti keturis vyrus ir moterį, o pačiame upelyje užklupo dar vieną vyrą.

  Paaiškėjo, jog penki sulaikytieji yra Vietnamo piliečiai. Jie pasieniečiams pateikė savo vardais išduotus pasus, kuriame nebuvo Šengeno vizų, suteikiančių teisę legaliai atvykti ir būti bendrijos erdvėje. Užsieniečių amžius — nuo 18 iki 24 metų. Vietnamo piliečiai nešėsi kuprines su asmeniniais daiktais.

  Мигранты
  Sulaikytieji neteisėti migrantai

  Migrantus per valstybės sieną lydėjęs 25 metų čečėnų tautybės Rusijos pilietis taip pat neturėjo teisės būti Lietuvos teritorijoje. Jis, manoma, išgirdęs artėjančius pasieniečius, bandė pasislėpti, iki kaklo įbridęs į Ditvos upelį, tačiau greitai buvo susektas.

  Pažeidimo vietovę ir apylinkes ties Tausiūnų kaimu patikrinęs VSAT kinologas su tarnybiniu šunimi daugiau įtartinų asmenų ar daiktų neaptiko.

  Po apklausos visi užsieniečiai buvo uždaryti į areštinę. Varėnos pasienio rinktinės pareigūnai dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo ir neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną pradėjo ikiteisminį tyrimą.

  Sekmadienį Šalčininkų rajono apylinkės teismas visus vietnamiečius ir čečėną leido suimti mėnesiui. Jie perkelti į Lukiškių tardymo izoliatorių-kalėjimą.

  Vietnamo piliečiams gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų, jų vedliui — bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.

  Šiemet VSAT pareigūnai iš viso sulaikė 9 Vietnamo piliečius, neteisėtai bandžiusius patekti į Lietuvą.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (339)

  Dar šia tema

  Vokiečių aviganis surado šešis vietnamiečius ir armėną
  Lietuvos pasieniečiai užkirto kelią nelegaliam tadžikų patekimui į šalį
  Migrantai iš Kubos norėjo neteisėtai patekti į Lietuvą iš Baltarusijos
  Sulaikyti moteriškais drabužiais persirengę neteisėti migrantai iš Kubos
  Tegai:
  neteisėti migrantai, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Vietnamas, Lietuva

  Svarbiausios temos