09:05 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (394)
  189

  Vartotojai įspėjami dėl nenotifikuoto maisto papildo "Dr Farin", kuris siūlomas internete – prekiauti Lietuvoje juo draudžiama, nes nevertinta jo sudėtis, sauga ir kokybė

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Pastaruoju metu internete atsirado siūlymų įsigyti maisto papildą "Dr Farin", skirtą kūno svoriui mažinti, kuriuo prekiauti Lietuvoje draudžiama, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  VMVT specialistų teigimu, šis maisto papildas Lietuvoje nėra notifikuotas, nevertinta jo sudėtis, sauga ir kokybė, būtent todėl prekiauti juo draudžiama.  

  Be to, nustatyta, kad maisto papildo "Dr Farin" reklamoje vartojami draudžiami sveikatingumo teiginiai. Teisės aktai draudžia nurodyti ar užsiminti apie maisto savybes, kurių jis neturi, taip pat apie žmogaus ligų gydymo ar profilaktines savybes ir kitas savybes, jeigu tokios informacijos pateikimas neatitinka teisės aktuose nustatytų reikalavimų.

  Vartotojai, įsigiję šį maisto papildą, turi teisę kreiptis į pardavėją ir susigrąžinti už produktą sumokėtus pinigus. Dėl galimo neigiamo preparato poveikio sveikatai rekomenduojama pasitarti su gydytoju.

  Lietuvoje notifikuotų maisto papildų sąrašą galite rasti VMVT tinklalapyje.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (394)

  Dar šia tema

  Lietuvoje siekiama sustabdyti nesaugios kosmetikos plitimą
  Kokie maisto produktai turi daugiau vitamino C
  Mokslininkai papasakojo, kaip makaronai padeda numesti svorio
  Tegai:
  maisto papildai, Lietuva

  Svarbiausios temos