14:45 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  20

  Vienas iš šios Vyriausybės tikslų ― dvigubai sutrumpinti laukimo eiles pas šeimos gydytojus ir pailginti laiką, kurį medikas gali skirti tiesiogiai pacientui

  VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik.  Vyriausybė numato mažinti gydytojų administracinio darbo krūvį, išplėsti jų komandą bei gerinti ir plėtoti nuotolines paslaugas, o nuo gegužės 1 dienos gydymo įstaigų darbuotojų atlyginimai didės vidutiniškai 20 procentų – tai turės įtakos medikų situacijos pagerėjimui bei didesnei motyvacijai, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  "Šeimos gydytojai šiuo metu yra apkrauti perteklinėmis funkcijomis, administraciniu darbu ir pan., nors tą laiką jie turėtų skirti pacientui, jo sveikatos gerinimui, ligų prevencijai ir panašiai. Todėl siūlome nuimti dalį krūvio perduodant jį kitiems specialistams, pavyzdžiui, slaugytojams", — sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

  Gydymo įstaigos vis daugiau paslaugų ima teikti nuotoliniu būdu, pavyzdžiui, recepto kai kurioms medicinos pagalbos priemonėms galiojimo pratęsimas telefonu, plėtojamos mobiliosios paslaugos, tai taip pat mažina eiles pas šeimos gydytojus, o ir pačių gydytojų darbo sąlygos gerėja. Šie pokyčiai leis sumažinti eiles ir pas gydytojus specialistus — kai kuriuos tyrimus ar vaistus paskirti savarankiškai galės patys šeimos gydytojai.

  Numatyta, kad šeimos gydytojai neberengs pažymų Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybai. Dalį šeimos gydytojų darbo krūvio planuojama perduoti slaugytojams, išplečiant jų funkcijas ir atsakomybes bei suteikiant jiems daugiau savarankiškumo. Šeimos gydytojo komandą taip pat turėtų papildyti burnos higienos, gyvensenos medicinos specialistai. Šios priemonės turėtų sutrumpinti laukimo eiles pas šeimos gydytojus nuo 15 dienų iki 7 dienų, ir nuo 40 dienų iki 30 dienų — eiles gauti specializuotas ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

  Medikų situaciją pagerins ir numatytas ilgalaikis atlyginimų didinimo planas. Kartu su medikų profesinėmis sąjungomis bus siekiama, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose galioja Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinė sutartis, dirbančių gydytojų vidutinis darbo užmokestis 2020 metų antro pusmečio pradžioje būtų ne mažesnis kaip trys šalies vidutiniai darbo užmokesčiai, o slaugytojų — ne mažesnis kaip pusantro šalies vidutinio darbo užmokesčio.

  Dar šia tema

  Vilnius iki 20 proc padidino medikų atlyginimus
  Kauno poliklinikose pakilo medikų atlyginimai
  Vilniuje vyko "paskutinių medikų žygis į oro uostą"
  Tegai:
  pacientai, atlyginimų didinimas, medikai, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Lietuva

  Svarbiausios temos