05:15 2019 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
  Perspėjimo sistema, archyvinė nuotrauka

  Šiandien Lietuvoje kauks sirenos — bus tikrinama Perspėjimo sistema

  Фотобанк
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  96 0 0

  Šalies gyventojai girdės sirenų gausmą, bus jungiamos centralizuoto valdymo sirenos garsiniu signalu „Dėmesio visiems“, taip pat gyventojams bus išsiųsti trumpieji perspėjimo pranešimai į mobiliuosius telefonus

  VILNIUS, balandžio  18 — Sputnik. Šiandien 11:52 visoje Lietuvoje vyks Perspėjimo sistemos patikrinimas, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

  Šalies gyventojai girdės sirenų gausmą, bus jungiamos centralizuoto valdymo sirenos garsiniu signalu „Dėmesio visiems", taip pat gyventojams bus išsiųsti  trumpieji perspėjimo pranešimai į mobiliuosius telefonus apie sistemos patikrinimą.Pranešimai siunčiami visiems mobiliojo ryšio vartotojams, tačiau gali būti priimami tik tais telefonais, kuriuose yra įjungta korinio transliavimo funkcija.

  Patikrinimo metu sirenos kauks 3 minutes. Nustojus joms kaukti, 11:55, per Lietuvos radijo ir televizijos programas, regionines ir vietines radijo programas gyventojams bus skelbiama informacija ir rekomendacijos.

  Trumpųjų perspėjimo pranešimų perdavimas prasidės kartu su sirenų jungimo pradžia, t. y. 11:52 ir tęsis iki 11:58. Išgirdus sirenas, gyventojams rekomenduojama įsijungti radiją ar televiziją ir išklausyti skelbiamą informaciją.

  Paprastai sirenos įjungiamos du kartus per metus, kai atliekamas Perspėjimo sistemos patikrinimas. Trumpųjų perspėjimo pranešimų sistemos patikrinimas atliekamas kartu su sirenų patikrinimu.

  Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai šalyje, šalies gyventojai perspėjami įjungtomis sirenomis ar pranešimais į mobiliuosius telefonus, prireikus per mobiliąsias įgarsinimo priemones ar per pasiuntinius, o informuojami per radiją ir televiziją.

  Tegai:
  Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos