04:13 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Liberalų skandalas (14)
  53

  Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras, vadovavęs ikiteisminiam tyrimui, surašė kaltinamąjį aktą vienoje stambiausių pastarųjų metų politinės korupcijos bylų

  VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras šiandien Vilniaus apygardos teismui perdavė vieną stambiausių pastarųjų metų politinės korupcijos bylų —"MG Baltic" bylą, rašoma Specialiųjų tytimų tarnybos (STT) pranešime spaudai.

  Tai padaryta atlikus visus būtinus procesinius veiksmus, kaltinamiesiems įteikus kaltinamuosius aktus.

  Kaltinimai baudžiamojoje byloje yra pareikšti penkiems fiziniams asmenims, iš kurių keturi yra buvę ar esami Seimo nariai, taip pat trims juridiniams asmenims.

  Vieno Lietuvos koncerno buvęs viceprezidentas ir šio koncerno valdomų žiniasklaidos įmonių generalinis direktorius bei valdybos pirmininkas Raimondas Kurlianskis kaltinamas dėl 2012-2016 metų kadencijos Seimo narių, politinės partijos Liberalų sąjūdis buvusio pirmininko Eligijaus Masiulio, šios partijos valdybos nario Šarūno Gustainio ir buvusio politinės partijos "Darbo partija" pirmininko pirmojo pavaduotojo Vytauto Gapšio papirkimo ir prekybos poveikiu.

  Liberalų sąjūdžio centrinė būstinė Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Įtariama, kad Gustainis gavo daugiau nei 8 tūkst. eurų kyšį, Steponavičius — 15 tūkst. eurų, Gapšys — daugiau nei 27 tūkst., Masiulis kaltinamas daugiau nei 106 tūkst. eurų kyšio paėmimu.

  Darbo partija įtariama kyšininkavimu ir prekyba poveikiu, Liberalų sąjūdis — kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o "MG Baltic" įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

  Šioje byloje kaltinimai papirkimu ir prekyba poveikiu pareikšti ir vienam didžiausių Lietuvoje verslo koncernų "MG Baltic". Ikiteisminio tyrimo metu buvo surinkta pakankamai duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad koncerno viceprezidentas bei šio koncerno valdomų žiniasklaidos įmonių generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Kurlianskis nusikalstamas veikas padarė galimai siekdamas koncernui palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimo Seime.

  Temos:
  Liberalų skandalas (14)

  Dar šia tema

  STT kaltina korupcija Lieberalų sąjūdį ir Darbo partiją
  Gapšys įtarimas stambaus masto kyšininkavimu
  Šimašius: kovosime ir kartu apginsime liberalias vertybes
  Tegai:
  korupcijos skandalas, korupcija, MG Baltic, Vilniaus apygardos teismas, Lietuva

  Svarbiausios temos