05:26 2019 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
  Cyclocity Vilnius dviračiai, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos sostinės gatvėse pasirodė "Cyclocity Vilnius" dviračiai

  © Photo: Facebook/Cyclocity Vilnius dviračiai
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  45 0 0

  Visi dviračių mylėtojai kviečiami sugrįžti į gatves ir kuo daugiau laiko praleisti lauke, naudojant dviračių sistemą "Cyclocity Vilnius"

  VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Balandžio 16 dieną, Vilniuje atsidarius šeštajam dviračių sezonui, į sostinės gatves išriedėjo 300 dviračių, kuriais galės dalintis vilniečiai ir miesto svečiai, praneša "Susiekimo paslaugos".

  Dviračių sistemą "Cyclocity Vilnius" įdiegusi ir administruojanti lauko reklamos bendrovė "JCDecaux Lietuva" kviečia visus dviračių mylėtojus sugrįžti į gatves ir kuo daugiau laiko praleisti lauke. Trečius metus iš eilės dviračių sistemos partnere tapo gyvybės draudimo ir pensijų bendrovė "Aviva Lietuva".

  Dviračių sistema Cyclocity Vilnius
  "Cyclocity Vilnius" dviračiai

  Vilniaus miestas intensyviai plečia ir atnaujina dviračiams skirtą infrastruktūrą: pernai buvo atnaujinta daugiau kaip 12 km dviračių takų, kuriama patogesnė susisiekimo sistema, asmeniniams dviračiams numatyta įrengti daugiau kaip 1500 dviračių stovų.

  Pasak "JCDecaux Lietuva" vadovės Žanetos Fomovos, gerokai užtrukęs įšalas šiemet pakoregavo starto planus ir privertė pavėlinti terminalų montavimą bei sistemos paleidimą dviem savaitėmis. Tikimasi, kad šį sezoną dviračių dalinimosi paslauga bus dar populiaresnė.

  "Tendencijos rodo, kad dviračiai tampa svarbia pasaulio miestų gyvenimo dalimi. Ir mes kasmet jaučiame didėjantį susidomėjimą dviračių kelionėmis Vilniuje. Šiemet visus gyventojus ir svečius sezono šūkiu "Dalintis gera" skatiname kuo daugiau dalintis mūsų dviračiais. Visi žinome, kad judėjimas sveika — todėl stengsimės tai nuolat priminti bei prisidėti prie dviračių kultūros puoselėjimo mieste", — sakė Fomova.   

  Pernai dviračių Vilniečiai ir miesto svečiai "Aviva" dviračiais įveikė daugiau nei pusę milijono kilometrų. Iš viso per 2017 metus buvo nuvažiuota 221,747 kelionių. Pagal vienu dviračiu atliekamų kelionių skaičių Vilnius yra tarp trijų aktyviausių pasaulio miestų iš beveik 70-ties, kuriuose veikia "Cyclocity" paslauga.

  Paslaugos kaina

  Paslaugos kaina vartotojams išliks tokia pati, kaip ir ankstesniais metais. 

  Paslaugos naudotojai galės įsigyti metinę sezono narystę (kaina — 19,90 euro, jaunimui nuo 14 iki 26 metų — 13,90 euro), 30 dienų narystę (3,90 euro) arba trijų dienų kelionės bilietą (2,90 euro).  

  Pirmąjį kiekvienos kelionės pusvalandį "Aviva" dviračiu važiuoti galima nemokamai. Po pirmųjų 30 minučių važiavimas apmokestinamas pagal nustatytą tarifą: antras pusvalandis kainuoja 0,39 euro, trečias — 1,39 euro, ketvirtas ir vėlesni — 3,39 euro.

  Įsigyti ar atnaujinti narystę 2018 metų sezonui Vilniaus miesto gyventojai ir svečiai gali www.cyclocity.lt svetainėje. Įsigytą ilgalaikę "Cyclocity Vilnius" narystę reikia aktyvuoti narystės kortelėje, kurią vartotojai gali atsiimti Vilniaus turizmo informacijos centruose, PC "Europa" arba Susisiekimo paslaugų klientų aptarnavimo centre prie V. Kudirkos aikštės.

  Dviračių paslaugos narystės kortele gali tapti ir Vilniaus miesto gyventojo turima "Vilniečio kortelė", taip pat ISIC pažymėjimas su integruotu transporto bilietu, Lietuvos studento pažymėjimas ar elektroninis moksleivio pažymėjimas. Vartotojams taip pat suteikiama galimybė padovanoti pasirinkto tipo ilgalaikę "Cyclocity Vilnius" narystę (sezono, sezono jaunimo ar 30 dienų narystes) savo artimajam, draugui ar kolegai.

  Dviračiu po Vilnių. Senamiestis
  © Sputnik /
  Dviračiu po Vilnių. Senamiestis

  Dar šia tema

  Vilniaus Gedimino prospekte veikia dviratininkams pritaikyti šviesoforai
  Naugarduko ir Kęstučio gatvėse pasikeis eismo taisyklės dėl dviračių juostų
  Raudonos spalvos asfaltas — dviračių takas Laisvės prospekte
  Masiulis: šalies dviračių takai susijungs į vieną sistemą per 10 metų
  Tegai:
  Cyclocity Vilnius, dviratininkai, Lietuva, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos