05:25 2019 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1396
 • RUB75.9004
  Policija, archyvinė nuotrauka

  Policija likvidavo vieną pavojingiausių gaujų Lietuvoje

  © Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  98 0 0

  Policijos pareigūnai sulaikė 19 stambiausių ir žiauriausių pastarojo meto organizuoto nusikalstamumo susivienijimų narių

  VILNIUS, balandžio 18 — Sputnik. Kauno apskrityje stambaus masto policijos operacijos metu buvo sulaikyti organizuotos nusikalstamos grupuotės lyderiai ir nariai, praneša Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

  Balandžio 17-18 dienomis kriminalinės policijos biuras, kartu su generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorais, dalyvaujant antiteroristinių operacijų rinktinės "ARAS" kovotojams vykdė slapta operaciją.

  Sulaikyta 19 gerai šalies ir užsienio teisėsaugos pareigūnams žinomų Kamuolinių grupuotės narių. Pažymėtina, kad šiai organizuotai nusikalstamai grupuotei priskirta labai aukšto pavojingumo kategorija.

  Tyrymas dėl Kauno mieste veikiančio itin pavojingos, ginkluotos ONG padarytų labai sunkių ir sunkių nusikaltimų, vykdytų Lietuvoje ir už jos ribų buvo vykdytas dvejus metus. ONG nariai laikėsi itin griežtos konspiracijos ir palaikė tamprius nusikalstamus ryšius su kitomis Lietuvoje ir užsienyje veikiančiomis organizuotomis grupėmis.

  Šioje neeilinėje operacijoje dalyvavo apie 300 policijos pareigūnų.

  Šiuo metu jau yra atlikta daugiau kaip 100 kratų, atliekami įvairaus didelės vertės turto apribojimai, poėmiai, kiti procesiniai veiksmai. Sulaikytųjų gyvenamosiose ir kitose patalpose, kitose objektuose paimta nemažai didelės vertės turto, piniginių lėšų, didelis kiekis automatinių ir pusiau atomatinių šaunamųjų ginklų, šaudmenų, sprogstamųjų medžiagų, kitų tyrimui reikšmingų objektų.

  Įtariama, jog iš sunkių nusikaltimų gauta ženkli turtinė nauda, nusikalstamos veikos rezultatas buvo legalizuotas pasitelkiant įvairius maskavimo būdus, schemas ir su turtu atliktos įvairios pinigų plovimo operacijos, tam pasitelkiant ne tik artimųjų ratą, bet ir tam tikrus juridinius vienetus.

  Nusikalstamo susivienijimo nariams apribota nuosavybės teisė į kelių milijonų eurų vertės turtą.

  Sulaikytiems asmenims reiškiami įtarimai dėl vadovavimo, dalyvavimo ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veikloje. Už tokius veiksmus Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse numatyta atsakomybė — laisvės atėmimas nuo 6 iki 20 metų, arba iki gyvos galvos, organizatoriams, vadovams — laisvės atėmimas nuo dešimties iki dvidešimties metų, arba iki gyvos galvos.

  Dar šia tema

  Kriminalistai sulaikė 500 tūkst eurų vertės narkotines medžiagas automobilyje
  Muitinės kriminalistai sulaikė dvylika tonų į Norvegiją vežtos sausos sriubos
  Kriminalistai su įkalčiais sulaikė automobilių veidrodėlių vagį
  Tegai:
  policija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos