16:32 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  žemaitukas, archyvinė nuotrauka

  Už senųjų veislių gyvulių išsaugojimą ūkininkai gaus paramą

  CC BY-SA 3.0 / Tocekas / Žemaitukas
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  58 0 0

  Už vieną žemaituką arba Lietuvos sunkiosios veislės arklį mokama 200 eurų parama

  VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Auginantys ar ketinantys auginti senųjų veislių gyvulius bei paukščius nuo balandžio 16 iki birželio 4 dienos kviečiami teikti paraiškas kompensacinėms išmokoms gauti, praneša Žemės ūkio ministerija.

  Žemaitukų, stambiųjų žemaitukų, Lietuvos sunkiųjų arklių, baltnugarių, juodmargių, žalųjų, šėmųjų galvijų, juodgalvių, šiurkščiavilnių avių, Lietuvos baltųjų ir vietinių kiaulių,  vištinių žąsų veisles auginantiems ūkininkams yra mokamos kompensacinės išmokos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos (KPP) priemonės "Agrarinė aplinkosauga ir klimatas" veiklą "Nykstančių Lietuvos senųjų veislių gyvulių ir naminių paukščių išsaugojimas".

  Šiuo paraiškų rinkimo etapu veiklai skirta 1 167 573 eurų paramos lėšų.

  Pasak Žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento Agroaplinkosaugos ir ekologinio ūkininkavimo skyriaus vyr. specialistės Agnės Prakapienės, ūkininkai, įgyvendinantys prisiimtus įsipareigojimus, prisideda ne tik prie senųjų veislių gyvulių ir naminių paukščių populiacijos didinimo, bet ir prie biologinės įvairovės išsaugojimo.

  Kompensacinės išmokos ūkininkams mokamos 5 arba 6 metus. Pareiškėjas turi laikyti bent 1 arklį (arba) galviją, (arba) 2 kiaules, (arba) 5 avis, (arba) 10 naminių paukščių, priklausančių Lietuvos senosioms veislėms, kurioms gresia išnykimas. Gyvuliai ar paukščiai turi būti įregistruoti VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centre.

  Už vieną senosios veislės gyvulį mokama nuo 167 iki 200 eurų parama.

  Dar šia tema

  Europos Komisija padėjo Lietuvos ūkininkams kuo galėjo
  Tik 3 kg: kaip atrodo mažiausias kumeliukas pasaulyje Guliveris
  Guliveris — mažiausias kumeliukas pasaulyje
  Marmuras, arkos ir bareljefai: prabangus žirgų muziejus Kinijoje
  Tegai:
  ūkininkai, Lietuva

  Svarbiausios temos