03:54 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Kilus konfliktui dėl bendros nusikalstamos veiklos, trys klaipėdiečiai kankino, peršovė petį ir kojas, mušė, daužė plaktuku savo bendrininką, reikalaudami pinigų

  VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Klaipėdos kriminalistai sustabdė nusikalstamo pasaulio atstovų konfliktą ir baudžiamojon atsakomybėn patraukė su nusikalstama veikla siejamus asmenis, praneša Policijos departamentas.

  Nustatyta, kad trys anksčiau teisti asmenys susidorojo su 26-ių metų anksčiau 15 kartų už vagystes, plėšimus bei neteisėtą disponavimą narkotikais teistu klaipėdiečiu.

  Tyrimo duomenimis, 2017 metų liepą nakties metu Klaipėdos rajone, greitkelyje, užpuolikai taranavo nukentėjusiojo automobilį, o vėliau peršovė jo petį, sumušė, pagrobė mobiliuosius telefonus, buto raktus bei kitus daiktus. Auka buvo jėga nuvežta į uostamiestį, kur kaltininkai ją kankino ir reikalavo pinigų. Pagrobtasis buvo daužomas plaktuku ir beisbolo lazda, jam buvo peršautos kojos. Iš nukentėjusiojo buto plėšikai pagrobė kompiuterinę techniką, alkoholinius gėrimus, sportinę avalynę.

  Įtariama, kad susidorojimo su klaipėdiečiu priežastimi tapo jo ir įtariamųjų bendra nusikalstama veika bei dėl jos kilęs konfliktas. Sulaikius įtariamuosius, pas vieną iš jų teisėsaugininkai rado šovinių ir nešaunamąjį ginklą — kastetą.

  Du įtariamieji buvo suimti, vėliau jiems paskirtos kardomosios priemonės — užstatas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Vieno iš jų atžvilgiu pradėtas kitas ikiteisminis tyrimas dėl teisėtai laikyto šaunamojo ginklo praradimo.

  Nukentėjusysis suimtas ir perduotas Vokietijos teisėsaugos institucijoms pagal Europos arešto orderį ikiteisminiame tyrime dėl didelės vertės automobilių vagysčių.

  Už vagystę įsibraunant į patalpą numatyta bauda arba areštas, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų. Už turto prievartavimą, panaudojant fizinį smurtą, baudžiama laisvės atėmimu iki 8 metų. Už plėšimą, panaudojant šaunamąjį ginklą, numatyta laisvės atėmimo nuo 2 iki 10 metų bausmė.

  Dar šia tema

  Kaltinamųjų suole atsidūrė užsienyje platinti narkotikus ketinusi grupuotė
  Narkotikų kontrabandininkai iš Panevėžio kalės 13 metų
  Tegai:
  nusikalstama veikla, Klaipėda, Lietuva

  Svarbiausios temos