05:54 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (61)
  53

  Kaip teigė Užsienio reikalų ministerija, įvykio metu žmonės nenukentėjo ir radiacinis fonas nebuvo pakitęs

  VILNIUS, balandžio 19 — Sputniuk. Balandžio 1 dienos įvykis Ignalinos AE negali būti klasifikuojamas kaip incidentas pagal Tarptautinę branduolinių ir radiologinių įvykių skalę, praneša Lietuvos užsienio reikalų ministerija.

  Tokį pareiškimą departamentas padarė po to, kai balandžio pradžioje Baltarusija pareikalavo iš Vilniaus paaiškinimų dėl  neeilinės situacijos uždaromoje Ignalinos atominėje elektrinėje.

  Ignalinos AE, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Anksčiau pasirodė informacija, kad Ignalinos AE panaudoto branduolinio kuro tvarkymo metu įvyko pažeidimas. Tačiau tada Lietuva apie tai nepateikė išsamios informacijos. Baltarusijos ambasadorius Aleksandras Korolis buvo pakviestas į Užsienio reikalų ministeriją padėties paaiškinimo, tik praėjus dviem savaitėms po Baltarusijos prašymo.

  Kaip praneša IAE spaudos tarnyba, Ignalinos AE 2-ame bloke vykdant panaudoto branduolinio kuro apdorojimą karštoje kameroje vienos panaudotos kuro rinklės dalis atsilaisvino iš keliamojo mechanizmo ir liko karštosios kameros dugne. Atlikus panaudoto kuro rinklės apžiūrą išorinių pažeidimų nenustatyta.

  Ministerija pranešė ambasadoriui, kad įvykio metu žmonės nenukentėjo, radiacinis fonas nebuvo pakitęs, branduolinei saugai įtakos nebuvo. Darbuotojų apšvitos dozių ribinės vertės nebuvo viršytos, radioaktyviųjų medžiagų išmetimų į aplinką nenustatyta. Lietuvos kompetentingos institucijos patvirtino, kad uždaromoje Ignalinos AE incidentų nėra buvę.

  Temos:
  Ignalinos atominės elektrinės uždarymas (61)
  Tegai:
  Ignalinos atominė elektrinė (IAE), Lietuvos respublikos užsienio reikalų ministėrija (URM), Minskas, Lietuva

  Svarbiausios temos