16:43 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  82

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ketina pagerinti šeimų ir pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas ir spręsti šalies demografijos problemas

  VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Lietuvos Vyriausybė Seime pristatė demografijos, migracijos ir integracinės veiklos strategiją 2018-2030 metams, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Planą parengė socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio vadovaujama darbo grupė. Programa nukreipta gimstamumo, migracijos ir pagyvenusių žmonių gyvenimo kokybės problemoms spręsti.

  Dokumente pabrėžiama, kad demografinė situacija Lietuvoje blogėja. Didėjanti emigracija ir mažėjantis gimstamumas atsiliepia ekonomikai ir socialinės rūpybos sričiai.

  Autoriai teigia, kad siūloma strategija sudaryta atsižvelgiant į susidariusią situaciją ir akcentuoja pagrindines problemas. Ja siekiama trijų pagrindinių tikslų: sudaryti palankias sąlygas šeimai, sustabdyti migraciją ir suteikti galimybę pagyvenusiems žmonėms integruotis į visuomenę.

  Tuo pačiu metu Vyriausybė visuomenei teikia konsultacijas. Piliečiai gali įvertinti Vyriausybės veiksmus ir interneto erdvėje siūlyti savo idėjas demografijos situacijai gerinti.

  Strategijos įgyvendinimą kontroliuos Lietuvos statistikos departamentas ir Eurostatas.

  Po TSRS žlugimo Lietuvoje gyventojų sumažėjo ketvirtadaliu ir iki šiol emigracijos problema yra viena opiausių. Iš respublikos išvyksta jauni, išsilavinę žmonės, todėl Lietuvos ekonomika praranda darbo jėgą, o senyvo amžiaus žmonių daugėja. Šuo metu pensinio amžiaus žmonės sudaro penktąją dalį šalies gyventojų.

   

  Dar šia tema

  Masinė emigracija ir alkoholizmas: kaip Lietuva sutiko savo šimtmetį
  Tegai:
  demografinė krizė, emigracijos problema, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos