03:00 2018 Spalio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1494
 • RUB75.0427
  Vilnius, archyvinė nuotrauka

  Vilniuje nelegalių statinių sumažėjo 61 proc

  © Photo: Vilniaus miesto savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  37 0 0

  Per 2017 metus nelegalių statinių savininkai susimokėjo 90 tūkst. eurų į miesto biudžetą, o nepašalinusių savavalių statybų sumažėjo iki 38.

  VILNIUS, balandžio 20 — Sputnik. Pernai Lietuvos sostinėje nelegalių statinių sumažėjo 61 proc, praneša miesto savivaldybė.

  2017 metais Vilniaus savivaldybė pirmą kartą paviešino daugiau kaip 60 sklypų savininkų, kai aptiko įvairių statybos pažeidimų. Taip pat savivaldybė apmokestino juos maksimaliu žemės mokesčiu — sklypams, kurių savininkai nelegaliai vykdė statybos darbus, taikomas maksimalus 4 proc. žemės mokesčio tarifas.

  Apmokestinus sklypus  maksimaliu žemės mokesčiu, į savivaldybę greit kreipėsi trys dešimtys sklypų savininkų, pranešdami apie nesugriautus nelegalius statinius ir pateikė tai patvirtinančią statybos inspekcijos informaciją, taip pat ir tie, kurie išpirko prieš tai savavališkai užimtą valstybinę žemę.

  Taigi, per 2017 metus nelegalių statinių savininkai susimokėjo 90 tūkst. eurų į miesto biudžetą, o nepašalinusių savavalių statybų sumažėjo iki 38.

  Iki kol bus pašalintos nelegalios statybos, tokių sklypų savininkams teks mokėti maksimalius žemės mokesčius. 

  Tegai:
  biudžetas, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos