17:54 2019 Lapkričio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  Kariomenė, archyvinė nuotrauka

  Seimas svarstys siūlymą surengti Lietuvoje pratybas "Kardo kirtis 2018"

  © Photo: Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  10122

  Pratybose "Kardo kirtis" vienu metu dalyvaus 6600 kitų valstybių karių ir karinėms pajėgoms priskirtų civilių tarnautojų

  VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas gegužės 15 dieną Seimo posėdyje svarstys nutarimo projektą, kuriuo siūloma birželio 3–15 dienomis Lietuvos teritorijoje surengti bendras Lietuvos ir kitų valstybių karinių vienetų tarptautines karines pratybas "Kardo kirtis 2018" (angl. "Saber Strike 2018"), praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Projektą pristatė Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas. Numatoma, kad pratybose "Kardo kirtis 2018" vienu metu dalyvaus 6600 kitų valstybių karių ir karinėms pajėgoms priskirtų civilių tarnautojų.

  "Pagrindinis tikslas – treniruoti Lietuvos Respublikos ginkluotąsias pajėgas, vykdyti Valstybės ginkluotos gynybos koncepcijoje nustatytas operacijas Lietuvos Respublikos teritorijoje, savarankiškai ir kartu su NATO ir sąjungininkų pajėgomis. Nutarimo projektas bus įgyvendinamas iš bendrų krašto apsaugos sistemai skirtų valstybės biudžeto asignavimų", – sakė Umbrasas.

  Kitų valstybių karių ir karinėms pajėgoms priskirtų civilių tarnautojų siūloma leisti būti Lietuvoje nuo gegužės 17 iki birželio 30 dienos.

  Tarptautinės pratybos "Kardo kirtis" yra Jungtinių Amerikos Valstijų pajėgų Europoje organizuojamos pratybos, kurios vienu metu vyksta Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Pernai jose dalyvavo daugiau nei 6 tūkst. karių iš dvylikos NATO ir partnerių šalių: Danijos, Estijos, JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Norvegijos, Vokietijos, Portugalijos, Slovėnijos ir Suomijos. Keli šimtai jų treniravosi Estijoje, apie 2,5 tūkst. Latvijoje ir Lenkijoje bei apie 3 tūkst. Lietuvoje.

  Dar šia tema

  Lietuvos kariai su savo technika dvi savaites Britanijoje dalyvaus pratybose
  Lietuvos "Medžiotojas": kaip vyksta pratybos
  Tegai:
  "Kardo kirtis 2018" (angl. "Saber Strike 2018"), Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos