00:19 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Iš UAB "Vilniaus vandenys" Vilniaus miesto nuotekų valyklos valytų nuotekų išleistuvo į Neries upę teka dumblas

  VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento (RAAD) kontrolės pareigūnai tiria į Nerį plūdusias neaiškios sudėties nuotekas, praneša Aplinkos ministerija.

  Šeštadienį Vilniaus aplinkosaugininkai gavo pranešimą, kad į Nerį jau parą bėga neaiškios sudėties nuotekos. Atvykus į įvykio vietą užfiksuota, kaip iš UAB "Vilniaus vandenys" Vilniaus miesto nuotekų valyklos valytų nuotekų išleistuvo į Neries upę teka dumblas.

  Bendrovės specialistai Vilniaus aplinkosaugininkams paaiškino, kad po remonto pradėjus eksploatuoti antrinį nusėsdintuvą, nuotekų srautas pakėlė jame esantį dumblą, kuris ir yra išnešamas į Neries upę. "Vilniaus vandenų" atstovai teigė, kad upėje matytos putos yra bakterijos, kurios valo nuotekas, jos nėra žalingos.

  Vilniaus RAAD Valstybinės analitinės kontrolės skyriaus (laboratorijos) specialistas šeštadienį paėmė į Neries upę išleidžiamų nuotekų mėginius laboratoriniams tyrimams. Sekmadienį neaiškios kilmės nuotekų mėginiai tyrimams paimti pakartotinai.

  Laboratorija mėginiuose tirs BDS7, ChDSCr, bendro azoto, bendro fosforo kiekį, fosfatus, biogenus (amonį, nitritus, nitratus), skendinčias medžiagas, chloridus, naftą ir riebalus. Savaitės pabaigoje turėtų paaiškėti, ar savaitgalį į Nerį buvo leidžiamas specialiomis bakterijomis apdorotas dumblas, ar vis dėlto nevalytos buitinės nuotekos.

  Tegai:
  aplinkosaugininkai, Vilniaus vandenys, Neris, Vilnius

  Svarbiausios temos